آنچه در این مقاله می‌‌خوانید
  • مدیر
  • ١٣٥ بازدید
  • ١٤٠٢-١٠-١٨

بهترين جراح فک و صورت در مشهد

 

دکتر مهدي غلامي با بيش از 15 سال سابقه کاري در زمينه جراحي فک و صورت بهترين گزينه در اين خصوص در مشهد مي باشند

جراحي فک و صورت يک رشته پزشکي است که به تغييرات و ترميماتي بر روي ساختارهاي فک و صورت اختصاص دارد. اين نوع جراحي‌ها براي اصلاح مشکلات عملکردي و ظاهري در فک، صورت و ساختارهاي مرتبط مورد استفاده قرار مي‌گيرد. برخي از مشکلات شايع که ممکن است نياز به جراحي فک و صورت داشته باشند عبارتند از:

 

براي گرفتن وقت از دکتر مهدي غلامي از کليک کنيد

 

1. ترميم شکستگي‌ها: ايجاد شکستگي در فک يا صورت نيازمند جراحي است تا بتوان ساختارهاي آسيب ديده را ترميم کرد و عملکرد طبيعي را بازيابي کرد. اين صدمات شامل شکستگي گونه، شکستگي فک، شکستگي بيني، شکستگي پيشاني و شکستگي دندان ها مي باشند.

 

2. تصحيح عيوب تناسب و تعادل صورت: جراحي فک و صورت مي‌تواند براي تغيير اندازه، شکل و موقعيت فک‌ها و ديگر عناصر صورت استفاده شود. اين جراحي مي‌تواند رويکردي ترميمي و يا زيبايي‌ دهنده داشته باشد و به کساني که از عدم تناسب و تعادل بين عناصر صورت خود رنج مي‌برند، کمک ‌کند. اغلب لازمه اين نوع جراحي ها که ارتوگناتيک ناميده مي شود، انجام ارتودنسي قبل از جراحي است. در صورتي که ارتودنسي قبل از جراحي انجام نشود ميزان حرکات اصلاحي اسکلت صورت کمتر خواهد بود.

 

3. جراحي ترميمي پس از سوختگي‌ها و جراحي‌هاي سرطاني: در برخي موارد، ترميم ساختارهاي فک و صورت ممکن است پس از سوختگي‌ها، ضايعات جراحي‌ (مانند برداشتن تومورها) يا صدمات ديگر به کار برود. در اين موارد بافت سخت يا نرم از ناحيه ديگري از بدن خود فرد به ناحيه داراي نقص در صورت منتقل مي شود. به اين بافت منتقل شونده فلپ گفته مي شود. فلپ ها يا پايه دار هستند يا بصورت آزاد از جايي دورتر به ناحيه صورت منتقل مي شوند که نياز به آناستومور عروقي دارند.

 

4. تصحيح نقص هاي تولدي: افرادي که با نقص‌هاي تولدي مانند لب و کام در هنگام تولد متولد شده‌اند، ممکن است به جراحي فک و صورت نياز داشته باشند تا اين نقص‌ها را برطرف کنند.از جمله اين دفورميتي ها مي توان به سندروم گلدنهار، سندروم کروزون، سندروم تريچه کولين و سندرم مارفان اشاره کرد.

 

براي يافتن بهترين جراح فک و صورت در مشهد بهترين روش بررسي شبکه هاي اجتماعي جراحان زيبايي فک مشهد وهمين طور گرفتن وقت مشاوره از جراح فک و صورت براي آشنايي بيشتر با روند درماني ايشان در شهر محل سکونت شماست. شما ممکن است در رابطه با مشکل خود با چندين روش درماني مختلف و متنوع از سوي چندين جراح فک و صورت مواجه شويد.

 

ويژگي هاي بهترين جراح فک و صورت

 

ويژگي‌هاي بهترين جراح فک و صورت در مشهد مي‌تواند شامل موارد زير باشند:

 

1. تخصص و تجربه: بهترين جراح فک و صورت بايد داراي تخصص و تجربه کافي در زمينه جراحي‌هاي فک و صورت داشته باشد.

 

2. صبر و دقت: جراحي فک و صورت يک فرآيند حساس است که نيازمند صبر، دقت و تمرکز بالاست. بهترين جراح فک و صورت بايد توانايي داشته باشد که به دقت ساختارهاي حساس صورت را ترميم و تغيير دهد.

 

3. دانش فني و فهم عميق: براي انجام جراحي فک و صورت با موفقيت، جراح بايد دانش فني و فهم عميقي در مورد ساختارهاي فک و صورت، عملکرد آنها و نحوه ارتباط آنها با ساير بخش‌هاي بدن داشته باشد.

 

4. کارکرد تيمي: بهترين جراح فک و صورت بايد توانايي همکاري با تيم پزشکي متخصص ديگري که در جراحي‌هاي مرتبط مشغول به کار هستند را داشته باشد. اين شامل ارتباط مؤثر با ارتودنتيست‌ها، راديولوژيست‌ها، جراحان گوش، حلق و بيني، جراحان پلاستيک و ساير اعضاي تيم مرتبط است.

 

5. برقراري ارتباط موثر با بيماران: بهترين جراح فک و صورت بايد توانايي خوبي در برقراري ارتباط با بيماران داشته باشد. بايد قادر باشند تا  درخواست هاي بيماران را به خوبي گوش دهند، نيازهايشان را درک کنند و آنها را راهنمايي کنند. برقراري ارتباط موثر در ايجاد حس اعتماد به جراح و کاهش استرس بيمار از جراحي خيلي موثر است.

 

6. نتيجه‌گرايي: بهترين جراح فک و صورت بايد توانايي ارائه نتايج ظاهري و عملکردي برتر را داشته باشد. بايد قادر باشد تا انتظارات بيماران را برآورده کند و نتايجي باکيفيت عالي ارائه دهند. همينطور عوارض احتمالي جراحي را به بيمار توضيح دهد و طي جراحي سعي کند احتمالا اين عوارض به حداقل برسد.

 

7. رويکرد اخلاقي: بهترين جراح فک و صورت بايد رويکرد اخلاقي قوي داشته باشد و از انجام جراحي‌هاي غيرضروري يا غيراخلاقي خودداري کند. آنها بايد به سلامت و رضايت بيماران را اولويت  قرار دهند و از تصميم‌گيري‌هاي مبتني بر دلايل پزشکي و بهره‌ برداري صحيح از تکنولوژي‌ها استفاده کنند.

 

 

اهميت اين ويژگي‌ها به عنوان "بهترين" جراح فک و صورت در واقع بستگي به نيازها و ترجيحات شما دارد. در هر صورت، پيشنهاد مي‌شود که قبل از انتخاب بهترين جراح فک و صورت در مشهد ، مشاوره‌اي با جراحان مختلف داشته باشيد، سوابق کاري و تجربياتشان را بررسي کنيد و اطمينان حاصل کنيد که  متخصص و مورد اعتماد است. همچنين، ارتباط و شيوه ارتباط با جراح، توانايي او در تفهيم مسائل پزشکي پيچيده و روش‌هاي درماني پيشنهادي را نيز بررسي کنيد. همين طور بررسي شبکه هاي اجتماعي پزشکان از جمله اينستاگرام جراح فک و صورت مي تواند کمک کننده باشد

 اين بررسي‌ها به شما کمک خواهد کرد تا تصميم بهتري در انتخاب بهترين جراح فک و صورت بگيريد.

 

انواع جراحي هاي فک و صورت

 

انواع جراحي‌هاي فک و صورت متنوعي وجود دارد، که هرکدام براي ترميم و بهبود مشکلات مختلف صورت و فک به کار مي‌روند.

برخي از اصلي‌ترين انواع جراحي فک و صورت عبارتند از:

 

براي ديدن نمونه کارهاي جراحي فک دکتر مهدي غلامي کليک کنيد

 

1. جراحي تغيير موقعيت افقي فک: اين جراحي شامل جراحي جلوآوردن فک براي رفع نقص کوچکي فکي است. همچنين، جراحي عقب بردن فک براي بهبود تعادل و تناسب صورت بکار مي‌رود.

 

2. جراحي تغييرعمودي فک: اين جراحي به منظور تغيير موقعيت عمودي فک‌ها و بهبود عملکرد فکي انجام مي‌شود. به عنوان مثال مي توان از جراحي با لا بردن خلف فک بالا براي درمان اين بايت قدامي و جراحي جابجايي فک پايين (BSSO) براي اصلاح رابطه فک پايين با فک بالا نام برد.

 

3. جراحي ترميمي پس از سوختگي: در صورتي که صورت به دليل سوختگي يا آسيب‌هاي ديگر آسيب ببيند، جراحي ترميمي صورت مي‌تواند انجام شود. اين جراحي شامل پوشاندن ترميم بافت‌هاي آسيب ديده با پوست سالم از نواحي ديگر بدن است.

 

4. جراحي تغيير موقعيت عرضي فک: در برخي موارد، جراحي‌هايي انجام مي‌شود تا ساختارهاي فک و صورت را با هم از نظر عرض هماهنگ کند و ارتباط‌هاي صحيح و تعادلي بين آنها را برقرار کند. مثال‌هايي از اين جراحي‌ها شامل جراحي اصلاح تنگي فک بالا و جراحي SARPE است.

 

5. جراحي ترميم لب و کام: اين جراحي براي ترميم نقص‌هاي تولدي مانند لب و کام شکاف داراستفاده مي‌شود. جراحي ترميم لب اغلب در 3 ماهگي و جراحي ترميم کام در 12 الي 18 ماهگي و جراحي پيوند استخوان به فک در ناحيه شکاف در سن 9 الي 12 سالگي انجام مي شود.

 

6. جراحي ترميمي پس از ضايعات جراحي (مانند برداشت تومورها): برخي از جراحي‌هاي فک و صورت نيازمند ترميم و بازسازي ساختارهاي فک و صورت پس از برداشت تومورها يا ضايعات جراحي ديگر مي‌باشند. اين جراحي‌ها به منظور بازسازي و حفظ عملکرد صحيح فک و صورت و بهبود ظاهر بيمار انجام مي‌شوند.

 

مهم است بدانيد که انواع جراحي فک و صورت بسته به نيازها و مشکلات خاص هر فرد متفاوت است. براي اطلاعات دقيق‌تر و تشخيص و درمان مناسب، بهتر است با بهترين متخصص فک و صورت مشورت کنيد.

 

مراقبت هاي لازم بعد از جراحي فک و صورت

 

مراقبت‌هاي لازم پس از جراحي فک و صورت به ميزان و نوع جراحي انجام شده و همچنين توصيه‌هاي پزشک شما بستگي دارد.

 

1. استفاده از مسکن‌ها: جراح شما ممکن است داروهاي مسکن تجويز کند. اين داروها به شما کمک مي‌کنند تا درد و عدم راحتي پس از جراحي را کاهش دهيد. مطابق دستورات جراح، داروهاي مسکن را مصرف کنيد.

 

2. کنترل خونريزي: بعد از جراحي، ممکن است در منطقه عمل خونريزي رخ دهد. براي مدتي بعد از جراحي از استفاده از گاز و ساير مواردي که خونريزي را افزايش مي‌دهند، خودداري کنيد. اگر خونريزي زياد يا نگران‌کننده است، با جراح خود تماس بگيريد.

 

3. استفاده از يخ: استفاده از پک‌هاي يخ بر روي منطقه عمل مي‌تواند به کاهش تورم و درد کمک کند. به دستورات جراح خود عمل کنيد. کمپرس سرد 48 ساعت اول پس از عمل توصيه مي شود. روز سوم نيازي به کمپرس سرد نيست از روز چهارم به بعد کمپرس گرم توصيه مي شود.

 

4. تغذيه مناسب: تغذيه سالم و مناسب بعد از جراحي مي‌تواند به ترميم سريعتر بافت‌ها کمک کند. مصرف غذاهاي نرم و خوراکي‌هايي که نيازهاي غذايي شما را برطرف مي کنند (مانند غذاهاي پوره‌اي، ماست، سوپ و آبميوه) توصيه مي‌شود. همچنين، از مصرف موادي که ممکن است عوارضي مانند خونريزي يا تحريک در ناحيه جراحي ايجاد کنند (مانند غذاهاي سخت و غذاهاي چسبناک) خودداري کنيد.

 

5. حفظ بهداشت دهان و دندان: براي جلوگيري از عفونت و ترميم سريعتر، بهداشت دهان و دندان را رعايت کنيد. از مسواک‌ها و دهان شويه هاي ضدعفوني کننده استفاده کنيد و دستورات پزشک خود درباره شستشو و نگهداري ناحيه جراحي را دنبال کنيد.

 

توصيه هاي دکتر مهدي غلامي بهترين جراح فک و صورت در مشهد :

 

آموزش هاي بعد از جراحي فک و چانه که به بهبود سريع تر شما کمک مي کند:

 

1. از فرداي روز عمل فک از دهانشويه يا آب نمک براي شست و شوي دهان استفاده کنيد.
 

2. از روز سوم به بعد مي توانيد استحمام کنيد ولي توجه داشته باشيد که مدت استحمام را کاهش داده و آب را خيلي گرم نکنيد.
 

3. مي توانيد بعد از جراحي فک ورزش هاي سبک انجام دهيد ولي از انجام فعاليت هاي سنگين جدا بپرهيزيد.
 

4. در صورتي که بعد از جراحي فک سيم هاي موجود در دهان باعث آزار و اذيت لثه و مخاط دهان تان مي شود، تا مراجعه به پزشک مي توانيد از موم يا پنبه استفاده کنيد.
 

5. از شستن دهان خود در روز بعد از جراحي فک جداً خودداري کنيد.
 

6. در صورتي که روي زخم تان خاکستري رنگ شد و دهان تان بوي بد داد حتما به پزشک مراجعه کنيد زيرا اين مي تواند نشانه عفونت باشد.

 

براي ديدن ويدئوهاي نمونه کارهاي دکتر مهدي غلامي کليک کنيد

 

7. از زدن مسواک در ناحيه جراحي شده تا روز سوم خودداري کنيد.
 

8. جلسات مراجعه براي معاينه بعد از عمل را حتما طبق دستور پزشک به صورت مرتب برويد تا هم روند ترميم جراحي فک شما چک شود و هم محل عمل از نظر عفونت و بهبودي بررسي و معاينه گردد.
 

9. از رژيم غذايي نرم و مايعات خنک که خوردن آن آسان باشد، استفاده کنيد.
 

10. از کشيدن سيگار و قليان يا نوشيدن مشروبات الکلي به دليل اينکه مي تواند باعث بروز عفونت شود خودداري کنيد.
 

11.  با توجه به بيحسي لب ها از جويدن لب يا زبان خودداري کنيد زيرا ممکن است باعث آسيب شود.
 

12. بخيه ها با گذشت 10 تا 14 روز جذب خواهد شد.
 

13. وجود خونريزي معمولا بعد از اينکه به منزل مي رويد قابل کنترل خواهد بود با اين حال ممکن است تا 48 ساعت بعد از جراحي خونريزي داشته باشيد. خونريزي شديد پس از 48 ساعت حتما بايد به پزشک اطلاع داده شود.
 

14. داشتن حالت تهوع ممکن است ناشي از استفاده از مواد بيهوشي باشد نوشيدن يک ليوان کوچک نوشيدني گازدار مي تواند اين حالت را بهبود دهد.
 

15. تا دو هفته بعد از عمل از خوردن غذاهاي تند، شور و پر ادويه و نوشيدن مايعات با ني خودداري کنيد.مصرف چيپس، پاپکورن، انواع تخمه و هرگونه آجيل به هيچ عنوان تا چند روز برايتان توصيه نمي شود.
 

16. بعد از انجام اين جراحي به شدت تحت تاثير مواد بيهوشي قرار داريد و در حالت گيجي به سر خواهيد برد بنابراين قادر به رانندگي و هرگونه فعاليتي از اين قبيل که نيازمند حواس دقيق مي باشد نيستيد.
 

17. بعد از انجام جراحي ممکن است لبهايتان زخمي يا ترک خورده باشد جهت بهبود آن از بالم لب و وازلين براي چرب کردن لب ها استفاده کنيد.

 


 

18. به دليل اينکه دهان تان بي حس مي باشد بايد هنگام خوردن و نوشيدن مواد داغ بسيار دقت کنيد زيرا ممکن است باعث سوختن دهان شوند.
 

19. مصرف غذاهاي سرشار از ويتامين يا مکمل هاي ويتامين مي تواند روند بهبودي را بسيار سريع پيش ببرد.
 

20. در صورتي که هرگونه علائم شديد نظير تب، تورم، خونريزي، کبودي يا تنگي نفس را مشاهده کرديد سريعا به پزشک مراجعه کنيد. اين علائم مي توانند بر اثر عفونت به وجود آمده باشند.
 

21. از استراحت کردن غافل نشويد و سعي کنيد به مدت 2 روز به طول کامل استراحت کنيد و از انجام هر نوع فعاليت فيزيکي شديد خودداري کنيد وسعي کنيد با فعاليت هايي چون تماشاي تلويزيون،کتاب خواندن يا مجلات سر خود را سرگرم کنيد.
 

22. داروهايي نظير آنتي بيوتيک را که پزشک جهت پيشگيري از درد و عفونت برايتان تجويز کرده است را سروقت مصرف کنيد. اگر دهان شما بسته است داروهاي شما به صورت شربت خواهد بود تا به راحتي ميل کنيد.
 

23. با توجه به اينکه تغييراتي در برنامه غذايي تان به وجود آمده است حدود 6 ماه براي بازگشت کامل انرژي طول خواهد کشيد.

 

با ما در ارتباط باشيد
 

24. ورزش هاي پرتحرک نظير بسکتبال و واليبال تا 4 ماه بعد از جراحي فک توصيه نمي شود.

 

 سخن آخر:

 

براي پيدا کردن بهترين جراح فک و صورت در مشهد بهترين روش چک کردن شبکه هاي اجتماعي جراحان زيبايي مطرح در اين زمينه در مشهد مي باشد.

 

نويسنده : دکتر مهدي غلاميپست اخیر
بهترين دکتر ليفت شقيقه و ابرو در مشهد
بهترين دکتر ليفت شقيقه و ابرو در مشهد
١٤٠٢-١٢-٠٥
بيماري رينوفيما چيست؟
بيماري رينوفيما چيست؟
١٤٠٢-١١-٢٣
بهترين جراح سينوس ليفت مشهد
بهترين جراح سينوس ليفت مشهد
١٤٠٢-١١-١٦
بهترين جراح چانه (جنيوپلاستي) در مشهد
بهترين جراح چانه (جنيوپلاستي) در مشهد
١٤٠٢-١١-٠٧
بهترين متخصص ايمپلنت در مشهد
بهترين متخصص ايمپلنت در مشهد
١٤٠٢-١٠-٢٥
بیشتر ...