آنچه در این مقاله می‌‌خوانید
  • مدیر
  • ٧٠ بازدید
  • ١٤٠٣-٠٢-١٢

بهترين جراح زيبايي پلک (بلفاروپلاستي) در مشهد

جراحي بلفاروپلاستي Blepharoplasty) ) يک روش جراحي زيبايي است که براي بهبود ظاهر پلک‌ها و منطقه اطراف چشم انجام مي‌شود. هدف اصلي اين جراحي، برداشتن بافت‌هاي اضافي، چربي و پوست لايه‌هاي پلک است تا ظاهري جوان‌تر و برجسته‌تر براي چشم‌ها ايجاد شود

افتادگي پلک (Ptosis) به وضعيتي گفته مي‌شود که پلک بالا به شکل نرمال خود قرار نمي‌گيرد و به طورغيرطبيعي پايين تر از حالت عادي است. اين مشکل مي‌تواند در يک چشم (افتادگي پلک يک طرفه) يا در هر دو چشم (افتادگي پلک دو طرفه) رخ دهد. در برخي موارد، افتادگي پلک به حدي شديد است که بخشي از ديد را تحت تاثير قرار مي‌کند و مشکلات بينايي ايجاد مي‌کند.

علت افتادگي پلک ممکن است متنوع باشد. در بعضي از موارد، نقصي در عضلاتي که پلک را بالا نگه مي‌دارند (عضلات بالا برنده پلک) وجود دارد. اين مشکل مي‌تواند به دليل ضعف مادرزادي عضلات يا به علت آسيب به عصب‌هايي که عضلات پلک را کنترل مي‌کنند، رخ دهد. عوامل ديگري مانند عوارض جراحي يا بيماري‌هايي مانند سکته مغزي، بيماري ماهيچه‌هاي عصبي و عوامل مربوط به پيري نيز مي‌توانند باعث افتادگي پلک شوند.

 

براي گرفتن وقت مشاوره جراحي بلفاروپلاستي کليک کنيد

 

جراحي افتادگي پلک بستگي به علت و شدت مشکل دارد. در بعضي موارد، اگر افتادگي پلک تأثير زيادي بر ديد و کيفيت زندگي فرد داشته باشد، جراحي ممکن است لازم باشد. هدف جراحي افتادگي پلک، تقويت عضلات پلک و بهبود وضعيت پلک است. در برخي از موارد، عمل جراحي شامل تنظيم طول و نيروي عضلات موجود، پيوند عضلات از مناطق ديگر بدن يا استفاده از ايمپلنت‌هاي خارجي مي‌شود. قبل از تصميم به جراحي، معاينه دقيق و مشاوره با جراح زيبايي بلفاروپلاستي الزامي است .

 

چه علائمي ممکن است نشان دهنده افتادگي پلک باشند؟

افتادگي پلک مي‌تواند با علائم و نشانه‌هاي مشخصي همراه باشد. در زير، برخي از علائم شايع افتادگي پلک را بررسي مي‌کنيم:

1. پلک پايين تر از حالت عادي: اين علامت اصلي افتادگي پلک است. پلک يک يا هر دو چشم به طور غيرطبيعي پايين تر از حالت معمول خود قرار مي‌گيرد.

2. ديد کمتر: افتادگي شديد پلک مي‌تواند باعث ايجاد مشکلات بينايي شود. پلک پايين تر از حد معمول قرار گرفته و تلاش براي نگه داشتن آن در موقعيت نرمال مي‌تواند ديد را محدود کند و باعث کاهش ديد مي‌شود.

3. خستگي چشم: افتادگي پلک مي‌تواند باعث خستگي سريع تر چشم‌ها شود. زيرا براي جبران افتادگي پلک، عضلات چشم بيشتر کار مي‌کنند و اين باعث خستگي و سردرد مي‌شود.

4. مشکل در برخي فعاليت‌ها: افتادگي پلک مي‌تواند تأثيري بر روي برخي فعاليت‌هاي روزمره داشته باشد، مانند خواندن، نوشتن، رانندگي يا استفاده از کامپيوتر و گوشي همراه

 

تصاوير جراحي بلفاروپلاستي دکتر مهدي غلامي در مشهد

 

چه افرادي بايد جراحي زيبايي پلک يا بلفاروپلاستي بايد انجام دهند؟

جراحي زيبايي پلک يا بلفاروپلاستي معمولاً براي افرادي توصيه مي‌شود که مشکلات زير را تجربه مي‌کنند:

1. افرادي که بافت‌هاي اضافي در پلک‌ها دارند: افرادي که بافت‌هاي پوستي و چربي اضافي در پلک‌ها دارند که به ظاهر پلک‌ها افتادگي وحالت پف دار مي دهد و مي‌تواند به ظاهر جواني و زيبايي چشم‌ها ضربه بزند.

2. افرادي که ديد کمتري به دليل افتادگي پلک دارند: افتادگي شديد پلک مي‌تواند باعث محدود شدن ديد و مشکلات بينايي شود. در اين موارد، بلفاروپلاستي ممکن است بهبود زيادي در ديد فرد ايجاد کند.

4. افرادي که دوست دارند زيباتر و جوان تر به نظر برسند.

قبل از تصميم‌گيري براي جراحي بلفاروپلاستي، توصيه مي‌شود با جراح زيبايي مشورت کنيد.

 

بهترين جراح زيبايي پلک (بلفاروپلاستي) در مشهد

 

آيا بلفاروپلاستي (جراحي زيبايي پلک) عوارض جانبي دارد؟

بلفاروپلاستي، مانند هر جراحي ديگري، ممکن است عوارض جانبي داشته باشد.

1. خونريزي و ترشح: پس از جراحي، ممکن است خونريزي و ترشحي از محل برش‌ها و بخيه ها رخ دهد. اين موضوع معمولاً موقتي است.

2. ورم : بعد از جراحي، ممکن است منطقه پلک‌ها و اطراف چشم‌ها ورم کند. اين وضعيت معمولاً در مدت چند روز بهبود مي‌يابد و با استفاده از کمپرس يخ و استفاده از داروهاي ضدالتهابي کاهش مي‌يابد.

3. احساس خشکي و کشيدگي اطراف چشم: پس از جراحي، ممکن است احساس خشکي و کشيدگي در اطراف چشم‌ها تجربه کنيد. اين موضوع معمولاً به دليل تحريک شدن موقت پلک‌ها است. استفاده از قطره‌هاي چشمي مرطوب کننده مي‌تواند در اين مورد کمک کند.

4. بروز عفونت: هر جراحي با خطرعفونت همراه است. در صورتي که مراقبت و بهداشت مناسب پس از عمل جراحي انجام نشود، مي تواند عفونت رخ دهد. مراقبت و استفاده مناسب از ضدعفوني کننده‌ها و مصرف دقيق داروهاي تجويز شده مهم است.

5. آسيب به چشم و ديد: اگرچه بلفاروپلاستي به طور کلي ايمن است، اما در برخي موارد نادر ممکن است ريسک آسيب به ساختارهاي چشمي و ديد وجود داشته باشد. بنابراين، انتخاب يک جراح ماهر و با تجربه و رعايت دقيق دستورات بعد از عمل مهم است.

مهم است که با جراح خود در مورد عوارض جانبي احتمالي و روش‌هاي کاهش آنها صحبت کنيد. هر شخص ممکن است واکنش‌ها و عوارض متفاوتي داشته باشد، بنابراين مهم است که به راهنمايي جراح خود عمل کنيد.

 

چه مدت زماني بعد از جراحي بلفاروپلاستي مي‌توانم به فعاليت‌هاي روزمره برگردم؟

زمان بازگشت به فعاليت‌هاي روزمره پس از جراحي بلفاروپلاستي ممکن است بسته به توصيه جراح و همچنين تجربه ي شخصي هر فرد متفاوت باشد.

1. فعاليت‌هاي روزانه ساده: بعد از جراحي، معمولاً در روز اول يا دوم مي‌توانيد به فعاليت‌هاي روزمره سبک و ساده برگرديد، مانند پياده‌ روي آرام و انجام کارهاي خانگي سبک.

2. بازگشت به کار: اگر کار شما کار اداري يا غيرفيزيکي است، ممکن است بعد از 7 تا 10 روز به کار برگرديد. اما اگر کار شما شامل فعاليت‌هاي فيزيکي سنگين يا باربري است، شايد نياز به مدت بيشتري براي بازگشت کامل به کار داشته باشيد.

3. ورزش: براي ورزش قوانيني وجود ندارد، اما به طور کلي بهتر است حداقل 3 تا 4 هفته بعد از جراحي از ورزش‌هاي سنگين و ضربه‌اي خودداري کنيد. شروع با ورزش‌هاي سبک و آرام و به تدريج افزايش فعاليت‌ها پيشنهاد مي‌شود.

4. استفاده از لنزهاي تماسي: اگر لنز‌هاي تماسي استفاده مي‌کنيد، پزشک شما ممکن است شما را تا چند هفته پس از جراحي از استفاده آنها منع کند. اين ممکن است به دليل تحرک پلک‌ها و احتمال تماس غيرمستقيم با چشم‌ها باشد.

مهم است که با جراح خود در مورد زمان بازگشت به فعاليت‌هاي خاص خود صحبت کنيد، زيرا هر فرد و مورد جراحي ممکن است متفاوت باشد. جراح شما مي‌تواند بر اساس پيشرفت شما و شرايط شما، به شما راهنمايي دقيق‌تري بدهد.

 

براي ديدن جراحي هاي بلفاروپلاستي توسط دکتر مهدي غلامي کليک کنيد

 

انواع جراحي هاي زيبايي پلک

جراحي پلک بالا: در اين نوع جراحي، پوست و بافت اضافي از پلک بالا برداشته مي‌شوند. اين عمل باعث مي‌شود تا پلک بالا به شکلي جوان‌تر و برجسته‌تر ديده شود. جراحي پلک بالا معمولاً براي افرادي که بافت‌هاي پلک بالاي آنها آسيب ديده‌اند يا پلک بالا به طور طبيعي در پوست چشمان آويزان است يا براي کساني که مي‌خواهند بهبودي در ظاهر پلک بالا خود داشته باشند، انجام مي‌شود.

جراحي پلک پايين: در اين نوع جراحي، بافت‌هاي پوستي و چربي اضافي در پلک پايين برداشته مي‌شوند. اين عمل باعث مي‌شود پوست پلک پايين برجسته‌ تر و صاف ‌تر شود. جراحي پلک پايين معمولاً براي کساني که پايين چشم هاي آنها برجستگي هاي چربي مانند ديده مي‌شود، چربي‌هاي زيادي در پلک پايين دارند يا پوست پلک پايين شل و چروکيده است، انجام مي‌شود.

لطفاً توجه داشته باشيد که قبل از تصميم‌گيري در مورد جراحي پلک، بهتر است با يک جراح متخصص مشورت کنيد .

 

آيا جراحي بلفاروپلاستي برگشت پذير است؟

جراحي بلفاروپلاستي به طور عمومي به عنوان يک جراحي دائمي در نظر گرفته مي‌شود. با اين حال، بايد توجه داشت که عوارض يا نتايج جانبي ممکن است در طول زمان تغيير کنند و در برخي موارد ممکن است نياز به جراحي مجدد وجود داشته باشد. در صورتي که شکل پلک‌ها در دوره زماني بعد از جراحي تغيير کند ، ممکن است نياز به جراحي مجدد داشته باشيد.

مواردي که ممکن است نياز به جراحي مجدد داشته باشند عبارتند از:

- تغييرات طبيعي در پوست و بافت پلک‌ها به دليل فرايند طبيعي پيري.

- تغييرات وزن بدن بعد از جراحي که ممکن است تأثيري بر شکل پلک‌ها داشته باشد.

- مشکلات مربوط به ترميم بعد از جراحي، مانند عفونت .

 

 

مراقبت هاي بعد از جراحي بلفاروپلاستي

مراقبت هاي بعد از جراحي بلفاروپلاستي بسيار مهم هستند تا بهبودي سريعتر و بهتري را تسهيل کنند.

1. استراحت: بعد از جراحي بلفاروپلاستي، استراحت کافي براي بهبودي لازم است. سعي کنيد از فعاليت‌هاي سنگين و ورزش دوري کنيد و به چشمانتان استراحت کافي بدهيد.

2. استفاده از يخ: استفاده از يخ يا کمپرس سرد در اطراف چشم‌ها مي‌تواند به کاهش ورم کمک کند. از يخ يا کمپرس سرد در محدوده پلک‌ها استفاده کنيد و از مستقيم قرار دادن آن روي پوست خودداري کنيد.

3. استفاده از قطره چشم: جراح ممکن است براي شما قطره‌هاي چشمي تجويز کند تا از خشکي و تحريک چشم جلوگيري کند.

4. محدوديت استفاده از لنزهاي تماسي: در صورت استفاده از لنزهاي تماسي، جراح شما ممکن است شما را تا مدتي پس از جراحي از استفاده آنها منع کند.

5. حفاظت از پوست: مراقبت از پوست پلک‌ها بسيار مهم است. جراح شما ممکن است شما را به استفاده از پماد چشمي يا کرم مرطوب‌کننده پوست توصيه کند. همچنين، بايد از قرار گرفتن در معرض نور مستقيم خورشيد خودداري کنيد.

6. پيروي از دستورات جراح: براي بهبودي موفقيت‌آميز و جلوگيري از عوارض، بهتر است دقيقاً به دستورات جراح خود در مورد تغييرات دارويي، تعويض بانداژ و هر گونه تجويز ديگر گوش کنيد.

مهم است که با جراح خود در مورد مراقبت‌هاي بعد از جراحي بلفاروپلاستي صحبت کنيد، زيرا هر فرد و شرايط ممکن است متفاوت باشد و جراح شما بهترين راهنمايي را براي شما ارائه خواهد کرد.

 

چگونه از بهترين جراح زيبايي پلک (بلفاروپلاستي) در مشهد وقت بگيريم ؟

شما مي توانيد از دکتر مهدي غلامي به روش هاي زير نوبت بگيريد:

1.از طريق گزينه ي وقت ملاقات در صفحه ي اوليه سايت

2. از طريق تماس با شماره ي 05138414605

3.از طريق شبکه هاي اجتماعي دکتر مهدي غلامي به آدرس Instagram: dr_gholami_omfs

4. از طريق سايت هاي نوبت دهي نوبت دات آر، سلامتي24، پذيرش 24، دکترتو، دکتر دکترپست اخیر
تفاوت جراحي سپتوپلاستي و رينوپلاستي
تفاوت جراحي سپتوپلاستي و رينوپلاستي
١٤٠٣-٠٢-٣١
تزريق کورتون بعد از عمل بيني
تزريق کورتون بعد از عمل بيني
١٤٠٣-٠٢-٢٢
بهترين جراح زيبايي پلک (بلفاروپلاستي) در مشهد
بهترين جراح زيبايي پلک (بلفاروپلاستي) در مشهد
١٤٠٣-٠٢-١٢
گود شدن چشم بعد از بلفاروپلاستي و روش هاي درمان آن
گود شدن چشم بعد از بلفاروپلاستي و روش هاي درمان آن
١٤٠٣-٠٢-٠٣
خنديدن و گريه کردن بعد از جراحي بيني و عوارض آن
خنديدن و گريه کردن بعد از جراحي بيني و عوارض آن
١٤٠٣-٠١-٢٩
بیشتر ...