آنچه در این مقاله می‌‌خوانید
  • مدیر
  • ٣٢٠ بازدید
  • ١٤٠٣-٠١-١٥

بهترين جراح بوکال فت در مشهد


دکتر مهدي غلامي با بيش از 15 سال سابقه کار بهترين جراح بوکال فت در مشهد هستند


جراحي بوکال فت چيست؟


جراحي بوکال فت (Buccal Fat Surgery) که به عنوان جراحي کاهش چربي گونه هم شناخته مي شود، يک روش جراحي زيبايي است که براي کاهش حجم چربي در منطقه گونه‌ها استفاده مي‌شود. در اين روش، چربي اضافي در ناحيه گونه‌ها (بوکال فت) از طريق برش کوچک در داخل دهان برداشت مي‌شود.

براي گرفتن نوبت مشاوره جراحي بوکال فت کليک کنيد

 

جراحي بوکال فت معمولاً به عنوان روشي براي تغيير شکل چهره و ايجاد يک صورت باريک‌تر استفاده مي‌شود. با برداشت چربي اضافي در منطقه گونه‌ها، صورت نسبتاً باريک‌تر و داراي طرح بيضي تر به نظر مي‌رسد.

جراحي بوکال فت معمولاً توسط يک جراح زيبايي با تجربه انجام مي‌شود. براي انجام اين جراحي، برش‌هاي کوچک در داخل دهان يا در ناحيه ي بين لب و لثه ايجاد مي‌شود و سپس چربي اضافي در ناحيه بوکال فت (منطقه گونه) با يک ابزار خاص برداشته مي‌شود. سپس برش‌ها درون دهان دوباره بسته مي‌شوند.

قبل از تصميم‌گيري براي جراحي بوکال فت، مهم است با يک جراح زيبايي مشورت کنيد و درباره مزايا، ريسک‌ها، و نتايج مورد انتظار صحبت کنيد. همچنين در نظر داشته باشيد که هر فرد به طور متفاوتي به جراحي واکنش نشان مي‌دهد و نتايج نهايي ممکن است براي هر فرد متفاوت باشد.


جراحي بوکال فت براي چه افرادي مناسب است و چه کاربردهايي دارد؟


جراحي بوکال فت به عنوان يک روش جراحي زيبايي براي کاهش حجم چربي در منطقه گونه‌ها استفاده مي‌شود. اين جراحي براي افرادي که مشکلي مانند صورت گرد و حجيم تر از حد معمول دارند، مناسب است. کاربردهاي اصلي جراحي بوکال فت عبارتند از:


کاهش چربي گونه: جراحي بوکال فت براي کاهش حجم چربي در منطقه گونه‌ها انجام مي‌شود. اين عمل باعث ايجاد يک صورت باريک‌تر مي‌شود.

 

نمونه کارهاي دکتر مهدي غلامي


تغيير شکل چهره: جراحي بوکال فت ممکن است در تغيير شکل چهره و ايجاد تعادل بين اجزاي صورت مؤثر باشد. با کاهش حجم چربي گونه‌ها، اجزاي ديگر صورت مانند فک، لب و چانه بيشتر به چشم مي‌آيند.


اگر مايل به انجام جراحي بوکال فت هستيد، مهم است با يک جراح زيبايي مشورت کنيد. ايشان مي‌توانند شما را درباره مناسب بودن جراحي بر اساس ويژگي‌هاي صورت شما و هدف‌هايتان راهنمايي کند. همچنين، جراح بايد شما را در مورد روش جراحي، ريسک‌ها، زمان بهبودي و نتايج مورد انتظار آگاه سازد.
 

بهترين جراح بوکال فت در مشهد

عوارض جراحي بوکال فت:


جراحي بوکال فت همانند هر جراحي ديگري ممکن است عوارضي داشته باشد. برخي از عوارض عبارتند از:


تورم : پس از جراحي، ممکن است در منطقه گونه‌ها  ورم رخ دهد که معمولاً در طي چند روز بهبود مي‌يابد. اغلب ورم جراحي تا روز پنجم افزايش مي يابد و پس از آن فروکش مي کند.


درد و احساس ناراحتي: ممکن است در منطقه عمل درد، احساس ناراحتي و حساسيت رخ دهد. جراح معمولاً داروهاي ضد درد تجويز مي‌کند تا به شما کمک کند درد را کاهش دهيد.


خونريزي و عفونت: همانند هر جراحي ديگري، خونريزي و عفونت نيز ممکن است رخ دهد. رعايت دستورات پس از جراحي و استفاده از ضدعفوني‌کننده‌ها، ميزان خطر عفونت را کاهش مي‌دهد.


عوارض تحريک عصبي: در برخي موارد، جراحي بوکال فت مي‌تواند عوارض تحريک عصبي مانند احساس خشکي در دهان، تحريک عصب صورت را ايجاد کند. اين عوارض معمولاً به طور موقت است و در طي زمان بهبود مي‌يابند.


نتايج غيرمطلوب: در برخي موارد، نتايج جراحي ممکن است با انتظارات شما مطابقت نداشته باشد. ممکن است صورت شما بعد از جراحي بوکال فت به صورت زيادي تغيير نکند يا تغييرات ظاهري مورد انتظار را نداشته باشد.

مهم است که قبل از تصميم‌گيري در مورد جراحي بوکال فت، با جراح خود درباره عوارض محتمل و نحوه مديريت آنها صحبت کنيد.


آيا جراحي بوکال فت باعث پيري مي شود؟


جراحي بوکال فت به تنهايي باعث پيري نمي‌شود. در واقع، برخلاف باورهاي رايج، جراحي بوکال فت مي‌تواند چهره افرادي که دچار پيري زودرس شده اند را بهبود بخشد. با کاهش حجم چربي در منطقه گونه‌ها، صورت معمولاً باريک‌تر و جوان‌تر به نظر مي‌رسد. به عبارت ديگر چربي گونه ها که در سنين بالاتر در خط فکي آويزان مي شود حذف مي شود و jawlling زودرس پيشگيري مي شود.

به همين دليل، جراحي بوکال فت به عنوان يک روش جراحي زيبايي استفاده مي‌شود تا صورت را به شکل مطلوبي تغيير دهد.

به هر حال، بايد توجه داشت که عوامل ديگري مانند روند طبيعي پيري، تغييرات در پوست، خطوط و چين‌هاي صورت و عوامل استرس زاي زندگي مي‌توانند تأثيرگذار باشند. بنابراين، جراحي بوکال فت در نهايت تنها يک عامل در فرايند ظاهر جواني و پيري نيست و بايد به همراه ديگر روش‌ها و عوامل مربوطه در نظر گرفته شود.

 


آيا جراحي بوکال فت براي همه افراد مناسب است؟
 

جراحي بوکال فت براي همه افراد مناسب نيست و بايد با دقت و با مشورت جراح زيبايي تصميم گرفته شود. اين جراحي معمولاً براي افرادي مناسب است که مشکلي مانند صورت گرد و بزرگتر از حد معمول دارند و مي‌خواهند ظاهر جوان‌تر داشته باشند.

افرادي که نبايد جراحي بوکال فت انجام دهند:

  • افرادي که به طور عمومي صورت باريک دارند و تمايلي به کاهش حجم گونه‌ها ندارند.

  • افرادي که مشکلات پزشکي خاصي دارند مانند بيماري‌هاي قلبي، خونريزي يا عفونت‌هاي مزمن. در اين موارد، قبل از انجام هر جراحي، بايد با جراح معالج مشورت کنند.

  • افرادي که توقعات غير واقعي از جراحي دارند ممکن است جراحي بوکال فت نتايجي را به همراه داشته باشد که مورد رضايت آنها نباشد بنابراين مهم است توقعات واقعي و منطقي نسبت به نتايج جراحي داشته باشيد.

  • افرادي که در فرآيند بهبودي و بازيابي پس از جراحي مشکلات خاصي دارند، مانند مشکلات خواب، تغذيه نامناسب و عدم توانايي در رعايت دستورات پس از عمل.


آيا جراحي بوکال فت براي کاهش چين و چروک صورت مناسب است؟


جراحي بوکال فت روشي براي کاهش چين و چروک صورت به طور مستقيم نيست. اصلي‌ترين هدف اين جراحي، کاهش حجم گونه‌ها و عريضي صورت است. با کاهش حجم گونه‌ها، صورت معمولاً باريک‌تر و جوان‌تر به نظر مي‌رسد. اما تأثير جراحي بوکال فت بر چروک‌ها و چين‌هاي صورت به صورت غيرمستقيم است.

باعث مي‌شود که پوست صورت در اطراف منطقه گونه‌ها تنگ‌تر شود و ممکن است از اثرات ظاهري چين و چروک روي صورت کاهش نيابد. براي کاهش چين و چروک صورت، روش‌هاي ديگري مانند ليفت صورت، بوتاکس، پر کردن چين و چروک با فيلر يا چربي، ليزر و پيلينگ پوستي معمولاً مورد استفاده قرار مي‌گيرند.


ماندگاري جراحي بوکال فت چقدر است؟

 

ماندگاري جراحي بوکال فت متأثر از عوامل متعددي است و نمي‌توان به طور قطعي مدت زمان دقيقي را براي آن تعيين کرد. در عموم موارد، ماندگاري جراحي بوکال فت تا سال‌ها محسوس است، اما اين نتيجه ممکن است در هر فردي متفاوت باشد.

مواردي که مي‌توانند بر ماندگاري جراحي بوکال فت تأثير بگذارند عبارتند از:
 

فاکتورهاي زندگي: عادات زندگي مانند تغذيه، ورزش، مراقبت از پوست و استفاده از محصولات مراقبتي مي‌توانند بر ماندگاري جراحي بوکال فت تأثيرگذار باشند. مراقبت مناسب پس از عمل و رعايت دستورات جراح بسيار مهم است.


فرايند پيري طبيعي: با پيشرفت سن، فرايند طبيعي پيري پوست و بافت صورت ادامه مي‌يابد و ممکن است ماندگاري جراحي بوکال فت تحت تأثير قرار بگيرد. با اين حال، جراحي بوکال فت مي‌تواند به طور موقت تأخير در پيري صورت ايجاد کند.


تغييرات وزن: تغييرات بزرگ در وزن مي‌توانند بر ماندگاري جراحي بوکال فت تأثير بگذارند. بهتر است وزن خود را در محدوده مناسب نگه داريد تا از نتايج جراحي بيشتر استفاده کنيد.


به طور کلي، براي حفظ نتايج جراحي بوکال فت، توصيه مي‌شود که راهنمايي‌ها و دستورات بعد از عمل را به دقت رعايت کنيد و به مراقبت‌هاي منظمي براي پوست و صورت خود بپردازيد. همچنين، مراجعه منظم به جراح و انجام نگهداري‌هاي لازم مي‌تواند کمک کننده باشد تا نتايج جراحي بوکال فت براي طولاني‌ترين مدت زمان ممکن حفظ شوند.

چگونه از بهترين جراح بوکال فت در مشهد وقت مشاوره بگيريم؟


شما مي توانيد از دکتر مهدي غلامي به روش هاي زير نوبت بگيريد:

1.از طريق گزينه ي وقت ملاقات در صفحه ي اوليه سايت

2.از طريق تماس با شماره ي 05138414605

3.از طريق شبکه هاي اجتماعي دکتر مهدي غلامي به آدرس Instagram: dr_gholami_omfs

4. از طريق سايت هاي نوبت دهي نوبت دات آر، سلامتي24، پذيرش 24، دکترتو، دکتر دکتر

 

نويسنده: دکتر مهدي غلامي

 


برچسب ها :

پست اخیر
تفاوت جراحي سپتوپلاستي و رينوپلاستي
تفاوت جراحي سپتوپلاستي و رينوپلاستي
١٤٠٣-٠٢-٣١
تزريق کورتون بعد از عمل بيني
تزريق کورتون بعد از عمل بيني
١٤٠٣-٠٢-٢٢
بهترين جراح زيبايي پلک (بلفاروپلاستي) در مشهد
بهترين جراح زيبايي پلک (بلفاروپلاستي) در مشهد
١٤٠٣-٠٢-١٢
گود شدن چشم بعد از بلفاروپلاستي و روش هاي درمان آن
گود شدن چشم بعد از بلفاروپلاستي و روش هاي درمان آن
١٤٠٣-٠٢-٠٣
خنديدن و گريه کردن بعد از جراحي بيني و عوارض آن
خنديدن و گريه کردن بعد از جراحي بيني و عوارض آن
١٤٠٣-٠١-٢٩
بیشتر ...