آنچه در این مقاله می‌‌خوانید
  • مدیر
  • ٥٣ بازدید
  • ١٤٠٣-٠١-٠٥

بهترين جراح پروتز چانه در مشهد

دکتر مهدي غلامي بهترين جراح پروتز چانه در مشهد با بيش از 15 سال سابقه ي کاري در اين زمينه هستند.
 

پروتز چانه چيست؟

پروتز چانه، يک روش جراحي است که براي تغيير شکل و اندازه چانه استفاده مي‌شود. اين روش معمولاً براي افرادي که از شکل چانه خود راضي نيستند يا به دلايلي مانند تصادف، جراحي‌هاي قبلي يا تاثيرات پيري، شکل طبيعي چانه خود را از دست داده‌اند، استفاده مي‌شود.

در جراحي پروتز چانه، معمولاً از مواد پروتزي مانند سيليکون استفاده مي شود. اين مواد به صورت پروتزي به شکل چانه هستند و با استفاده از تکنيک‌هاي جراحي، در محل مورد نظر قرار مي‌گيرند. عمليات پروتز چانه به صورت جراحي کوتاه مدت و با استفاده از بيهوشي انجام مي‌شود.

 

براي گرفتن وقت اوليه ي مشاوره جراحي چانه از دکتر مهدي غلامي کليک کنيد


پس از جراحي پروتز چانه، معمولاً بيماران نياز به مراقبت و زماني براي ريکاوري دارند. در دوره ريکاوري، بايد از فشار و ضربه به منطقه جراحي خودداري کنيد و دستورات پزشک را به صورت کامل رعايت کنيد. نتيجه پروتز چانه معمولاً شکل دلخواه چانه را به بيمار مي‌دهد و از نظر ظاهري بهبود قابل توجهي را به ارمغان مي‌آورد.
 

روش هاي تغيير موقعيت و سايز چانه :

  1. پروتز چانه
  2. جنيوپلاستي
  3. تزريق فيلر يا چربي


جراحي پروتز چانه براي چه افرادي مناسب است؟

افرادي که شکل و اندازه چانه خود را از دست داده‌اند

افرادي که با شکل چانه خود راضي نيستند

افرادي که نسبت چانه‌هايشان نامتوازن است

مهم است که قبل از تصميم گيري براي جراحي پروتز چانه، با يک جراح زيبايي مشورت کنيد. ايشان مي‌توانند شرايط شما را ارزيابي و شما راهنمايي کنند که آيا اين روش براي شما مناسب است يا خير.

 

جراحي چانه دکتر مهدي غلامي

 

براي ديدن نمونه کارهاي جراحي چانه دکتر مهدي غلامي کليک کنيد
 

مزاياي پروتز چانه

بهبود ظاهر و زيبايي صورت: افزودن پروتز چانه منجر به بهبود شکل و اندازه چانه مي‌شود که باعث افزايش زيبايي و تعادل در صورت مي شود. اين مي‌تواند به بيماران اعتماد به نفس بيشتري در روزمره و در تعاملات اجتماعي بدهد.

توازن و هماهنگي صورت: جراحي پروتز چانه مي‌تواند به تعادل و هماهنگي بين چانه‌ و ساير اجزاي صورت کمک کند

اصلاح عيوب و ناهماهنگي‌ها: برخي افراد ممکن است به علت تصادفات، جراحي‌هاي قبلي يا بيماري‌هايي که باعث تغيير شکل چانه مي شوند، ناهماهنگي و عيوبي در چانه خود داشته باشند. جراحي پروتز چانه مي‌تواند اين ناهماهنگي‌ها و عيوب را اصلاح کند و به بيماران کمک کند تا شکل طبيعي چانه را بازيابي کنند.

راحتي در زندگي روزمره: پروتز چانه به شکلي است که با ساختار صورت هماهنگي دارد و طبيعي به نظر مي رسد. بنابراين، بيماران پس از جراحي مي‌توانند به طور طبيعي بخندند، خوردن و صحبت کردن راحت‌تري داشته باشند و همچنين از تغييرات مثبت در ظاهر خود لذت ببرند.
 

معايب پروتز چانه

هرچند که جراحي پروتز چانه مي‌تواند براي بسياري از افراد مفيد و موثر باشد، اما همانند هر جراحي ديگري، ممکن است معايب و عوارضي نيز داشته باشد.

خطرات جراحي: هر عمل جراحي داراي خطرات و عوارض مختلفي است. ممکن است عفونت، خونريزي، علائم التهابي، درد و تورم پس از جراحي رخ دهد. همچنين، ممکن است بعضي از افراد به بيهوشي و داروهاي مورد استفاده در جراحي حساسيت نشان دهند.

نتايج غيرطبيعي: در برخي موارد، نتايج جراحي پروتز چانه ممکن است به طور ظاهري غيرطبيعي به نظر برسد. ممکن است اندازه و شکل پروتز از شکل طبيعي آن خارج شود و با ساير اجزاي صورت همخواني نداشته باشد.

عدم تطابق با تغييرات سن بيمار: با گذر زمان، شکل و ساختار صورت و چانه ممکن است تغيير کند. در صورتي که پروتز چانه در زمان جراحي به طور دقيق با ساختار صورت هماهنگ نشده باشد، ممکن است تغييرات طبيعي در صورت باعث عدم تطابق با پروتز شود.

نياز به مراقبت و بازيابي: جراحي پروتز چانه نيازمند مراقبت و بازيابي صحيح است. بيمار بايد دستورات جراح زيبايي را رعايت کند و در دوره بازيابي از فعاليت‌هايي که مي‌توانند به صورت موقت اثر منفي بر روي جراحي داشته باشند، خودداري کند.

نياز به جراحي مجدد: در بعضي موارد، ممکن است نتايج جراحي پروتز چانه مورد انتظار نباشند و نياز به جراحي مجدد براي اصلاح نتايج يا تغييرات بيشتر وجود داشته باشد.

مهم است که قبل از تصميم گيري در مورد جراحي پروتز چانه، با يک جراح زيبايي مشورت کنيد تا مزايا و معايب مربوط به شرايط شما را به طور دقيق بررسي کنند.
 

جنيوپلاستي يا جراحي استخوان چانه چيست؟

در جراحي استخوان چانه يا جنيوپلاستي به عنوان يک روش جايگزين پروتز چانه مي باشد. در اين روش جراح فک و صورت با برش داخل دهاني به استخوان چانه دسترسي پيدا مي کند و با برش استخوان زير ريشه هاي دندان هاي قدامي استخوان چانه را به سمت جلو جا به جا کرده و با پيچ در موقعيت جديد ثابت مي کند.

مزيت جنيوپلاستي نسبت به پروتز چانه اين است که هيچگونه جسم خارجي در بدن قرار نمي گيرد، احتمال عفونت بسيار پايين تر است، احتمال جابجايي و تغيير موقعيت وجود ندارد و البته هزينه کمتري نيز دربر دارد (چون هزينه خريد پروتز وجود ندارد).

 از ديگر مزيت هاي جنيوپلاستي امکان کوتاه تر کردن يا زاويه دار کردن فک مي باشد. بدين صورت که مي توان با حذف قطعه اي از استخوان چانه، ارتفاع صورت را کمتر کرد و صورت کشيده را به صورت گرد تغيير داد. همچنين مي توان در موارد ديگه استخوان چانه و فرم صورت پهن است با حذف قطعه اي از وسط چانه صورت و فرم فک را زاويه دار و تيز و باريک تر کرد.
 

فرق بين پروتز چانه و فيلر و گرافت چربي چيست؟

پروتز چانه، فيلر و گرافت چربي سه روش متفاوت براي بهبود شکل و حجم چانه هستند. در ادامه، تفاوت‌هاي اصلي بين اين سه روش را بخوانيد:

پروتز چانه: در اين روش، با استفاده از جراحي پلاستيکي، يک پروتز ثابت و دائمي (معمولاً سيليکون) در محل چانه کاشته مي‌شود. اين پروتز به شکل و اندازه دلخواه انتخاب شده توسط بيمار قرار مي‌گيرد و معمولاً از طريق برش کوچک در داخل دهان يا از طريق برش خارجي زير چانه کاشته مي‌شود. پروتز چانه نتيجه‌اي دائمي و قابل تنظيم براي بهبود شکل و اندازه چانه ايجاد مي‌کند.

فيلر: در اين روش، مواد پرکننده از جمله اسيد هيالورونيک يا مواد ديگري که قابل جذب توسط بدن هستند، به چانه تزريق مي‌شوند. فيلرها معمولاً به صورت موقت و قابل جذب توسط بدن هستند و مي‌توانند حجم بيشتري به چانه دهند. اين روش غيرجراحي است و نياز به برش يا جراحي ندارد، اما نتايج آن معمولاً موقت است و ممکن است نياز به تجديد تزريق با فواصل زماني مشخص داشته باشد.

گرافت چربي: در اين روش، چربي از بخش‌هايي از بدن مانند شکم يا ران جمع‌آوري شده و سپس به چانه تزريق مي‌شود. گرافت چربي يک روش طبيعي است و از چربي خود بدن استفاده مي‌کند. اين روش معمولاً به عنوان جراحي جانبي همراه با عملي ديگر مانند ليفت صورت انجام مي‌شود. نتايج گرافت چربي معمولاً دائمي است، اما ممکن است نياز به جراحي تکميلي و تجديد تزريق داشته باشد. اغلب 30 الي 40 درصد از چربي تزريق شده بتدريج جذب مي شود ولي 60 الي 70 درصد  آن براي هميشه باقي مي ماند. چربي تهيه شده از کشاله ران ماندگاري بيشتري از چربي تهيه شده از شکم دارد.

هر يک از اين روش‌ها مزايا و معايب خود را دارند و انتخاب بين آنها بستگي به نيازهاي شخص دارد. مهم است که با يک جراح زيبايي مشورت کنيد تا بهترين روش براي شما را تجويز کنند.
 

مراقبت هاي قبل و بعد از پروتز چانه

مراقبت‌هاي قبل و بعد از جراحي پروتز چانه مي‌تواند به بهبود و سريع‌تر شدن فرآيند بهبودي و دستيابي به نتايج بهتر کمک کند. در ادامه، مراقبت‌هاي مهم قبل و بعد از جراحي پروتز چانه اشاره خواهيم کرد:
 

مراقبت‌هاي قبل از جراحي پروتز چانه:

مشاوره با جراح: قبل از جراحي، مهم است که با جراح زيبايي خود مشورت کنيد. ايشان مي‌توانند شرايط شما را بررسي کنند و راهنمايي‌هاي لازم را درباره مراقبت‌هاي قبل و بعد از جراحي ارائه دهند.

آزمايشات قبل از عمل: قبل از جراحي، ممکن است جراح شما بخواهد آزمايش‌هايي مانند آزمايش خون، اکوکارديوگرافي (EKG) و آزمايش ادرار انجام دهيد. اين آزمايشات براي بررسي وضعيت سلامتي شما و اطمينان از عدم وجود هرگونه مشکل قبل از جراحي انجام مي‌شوند.

مصرف داروها: قبل از جراحي، جراح شما ممکن است شما را به عدم مصرف برخي از داروها يا مکمل‌ها از جمله آسپرين، ضدالتهاب‌ها و مکمل‌هاي گياهي که خونريزي را افزايش مي‌دهند، توصيه کند.

 


 

براي ديدن نمونه ويدئوهاي جراحي چانه دکتر مهدي غلامي کليک کنيد

 

مراقبت‌هاي بعد از جراحي پروتز چانه:

ترکيب يخ: براي کاهش تورم و درد بعد از جراحي، مي‌توانيد از کمپرس يخ استفاده کنيد البته اين کار را در فاصله زماني هاي مشخص و به توصيه جراح خود انجام دهيد.

استفاده از داروها: جراح ممکن است به شما داروهاي  آنتي بيوتيک، ضد درد يا ضد التهاب تجويز کند. داروها را به طور صحيح و مطابق با دستورات پزشک استفاده کنيد.

محدوديت‌هاي فعاليت: پس از جراحي پروتز چانه، بايد از فعاليت‌هاي سنگين، خم شدن زياد، ورزش شديد و ضربه به چانه خود خودداري کنيد. جراح شما ممکن است شما را به مدت محدودي از کارهاي روزمره معمول، مصرف غذاهاي سفت منع و استفاده از باند چانه براي حمايت از چانه بعد از جراحي را توصيه کند.

پيگيري دوره‌هاي بازديد: پس از جراحي، شما بايد بصورت منظم براي پيگيري مراجعه کنيد تا جراح بتواند وضعيت پيشرفت شما را بررسي کند و هرگونه مشکل را تشخيص دهد.

تغذيه سالم: تغذيه سالم و متنوع براي بهبود سريع‌تر و پايدارتر فرآيند بهبودي بسيار مهم است. مصرف مواد غذايي پر از ويتامين C و پروتئين، مانند ميوه‌ها، سبزيجات، ماهي و گوشت، به بهبود فرآيند التيام کمک مي‌کند.

بهداشت دهان و دندان: براي جلوگيري از عفونت و مشکلات دهاني پس از جراحي، بايد به بهداشت دهان و دندان خود توجه کنيد. استفاده از محلول ضدعفوني دهاني و مسواک نرم و دستورات جراح در مورد مراقبت از دهان بعد از جراحي را رعايت کنيد.

 

چگونه وقت مشاوره اوليه از بهترين جراح پروتز چانه در مشهد بگيريم؟

شما مي توانيد از دکتر مهدي غلامي به روش هاي زير نوبت بگيريد:

1.از طريق گزينه ي وقت ملاقات در صفحه ي اوليه سايت

2.از طريق تماس با شماره ي 05138414605

3.از طريق شبکه هاي اجتماعي دکتر مهدي غلامي به آدرس Instagram: dr_gholami_omfs و matab_dr_gholami_mahdi

 

نويسنده : دکتر مهدي غلامي


برچسب ها :

پست اخیر
گود شدن چشم بعد از بلفاروپلاستي و روش هاي درمان آن
گود شدن چشم بعد از بلفاروپلاستي و روش هاي درمان آن
١٤٠٣-٠٢-٠٣
خنديدن و گريه کردن بعد از جراحي بيني و عوارض آن
خنديدن و گريه کردن بعد از جراحي بيني و عوارض آن
١٤٠٣-٠١-٢٩
بهترين جراح شکاف کام در مشهد
بهترين جراح شکاف کام در مشهد
١٤٠٣-٠١-٢٠
بهترين جراح بوکال فت در مشهد
بهترين جراح بوکال فت در مشهد
١٤٠٣-٠١-١٥
بهترين جراح پروتز چانه در مشهد
بهترين جراح پروتز چانه در مشهد
١٤٠٣-٠١-٠٥
بیشتر ...