آنچه در این مقاله می‌‌خوانید
  • مدیر
  • ٤٩ بازدید
  • ١٤٠٢-١٢-١٤

بهترين جراح اتوپلاستي (جراحي زيبايي گوش) در مشهد

 

دکتر مهدي غلامي با بيش از 15 سال سابقه کار بهترين جراح اتوپلاستي در مشهد هستند.

 

جراحي زيبايي گوش ( اتوپلاستي ) چيست؟

جراحي گوش " otoplasty" يک روش جراحي است که به منظور تغيير شکل و اصلاح ظاهر گوش‌ها انجام مي‌شود. اتوپلاستي معمولاً براي افرادي که از جراحي گوش بيرون‌زده يا برجسته، گوش‌هاي بيش‌از‌حد بزرگ (ماکروتيا) و گوش‌ خارجي تکامل ‌نيافته (ميکروتيا) رنج مي‌برند انجام مي‌شود. اين جراحي ها به منظور بهبود تناسب و تعادل چهره و افزايش رضايت افراد از ظاهر خود انجام مي‌شود.

 

براي گرفتن نوبت از دکتر مهدي غلامي کليک کنيد

 

در جراحي اتوپلاستي، جراح از طريق برش‌هاي کوچک در پشت گوش‌ها يا درشيارهاي طبيعي گوش‌ها، بافت‌هاي گوش را تغيير مي‌دهد. اين شامل برداشتن يا تغيير حجم غضروف، تغيير شکل لاله گوش و کوچک کردن اندازه گوش‌ها مي‌شود.

جراحي گوش يک روش زيبايي محسوب مي شود و براي بهبود ظاهر گوش‌ها و افزايش اعتماد به نفس افراد مورد استفاده قرار مي‌گيرد. قبل از انجام اين جراحي، مهم است با يک جراح متخصص مشورت کنيد تا جزئيات جراحي، انتظارات و خطرات مربوطه را بشناسيد.

 

بهترين جراح زيبايي گوش در مشهد                                                                                  بهترين جراح اتوپلاستي در مشهد

 

جراحي گوش بيرون‌زده يا برجسته چيست؟

جراحي گوش بيرون‌زده يا برجسته، در مواردي انجام مي شود که در آن گوش‌ها که به طور طبيعي بيش از حد بزرگتر و برجسته و زاويه گوش با استخوان سر بيشتر از زاويه طبيعي يعني 35 درجه هستند. اين جراحي شامل تغيير شکل و اندازه غضروف گوش، تغيير زاويه قرارگيري گوش با سرو کوچک کردن اندازه گوش‌ها مي باشد.

اهداف اصلي جراحي گوش بيرون‌زده عبارتند از:

1. کاهش اندازه و برجستگي گوش‌ها به منظور بهبود تناسب و تعادل چهره.

2. اصلاح شکل و ظاهر گوش‌ها به نحوي که طبيعي‌تر و جذاب‌تر به نظر برسند.

3. افزايش رضايت افراد از ظاهر خود و افزايش اعتماد به نفس آن‌ها.

جراحي گوش بيرون‌زده معمولاً تحت بيهوشي عمومي يا بيهوشي بيحسي انجام مي‌شود و ممکن است نياز به برش‌هاي کوچک در پشت يا در شيارهاي طبيعي گوش‌ها داشته باشد.

مشاوره با متخصص جراحي اتوپلاستي  قبل از اقدام به جراحي گوش بيرون‌زده بسيار مهم است تا درباره جزئيات جراحي، توقعات، روش‌هاي ممکن و خطرات مرتبط با جراحي آگاهي کامل پيدا کنيد.

 

جراحي گوش‌هاي بزرگ (ماکروتيا) چيست؟

جراحي گوش‌هاي بزرگ"ماکروتيا" يک روش جراحي است که به منظور تغيير شکل و اصلاح ظاهر گوش‌هاي بزرگ انجام مي شود. ماکروتيا به علت مشکلات ژنتيکي به وجود مي آيد. درگوش برجسته اندازه گوش طبيعي است اما زاويه قسمت فوقاني لاله گوش با سر زياد است اما در ماکروتيا معمولاً زاويه گوش طبيعي است اما اندازه آن از حالت طبيعي بزرگ‌تر است

 

براي ديدن نمونه کارهاي دکتر مهدي غلامي کليک کنيد

 

در جراحي ماکروتيا، هدف اصلي جراح اصلاح شکل و اندازه گوش‌ها به نحوي است که به ظاهر طبيعي تر و تناسب‌بخش با چهره برسند. براي اين منظور، جراح معمولاً از تکنيک‌هاي مختلفي استفاده مي کند که شامل برش‌ها و تغيير شکل غضروف گوش، بافت‌هاي پوستي است. هدف از اين جراحي، بهبود شکل و ظاهر گوش‌ها، ايجاد تعادل و تناسب بين آنها و بقيه چهره، افزايش رضايت افراد از ظاهر خود و افزايش اعتماد به نفس آن‌ها است.

 

جراحي گوش‌ خارجي تکامل ‌نيافته (ميکروتيا) چيست؟

جراحي گوش خارجي تکامل‌نيافته "ميکروتيا" يک روش جراحي است که به منظور تغيير شکل و اصلاح ظاهر گوش‌هايي که به طور طبيعي کوچکتر و يا تکامل يافته نيستند انجام مي شود. ميکروتيا به دليل عوامل عفوني يا آسيب درون رحمي ايجاد مي شود و قسمت خارجي گوش نوزاد در سه ماهه نخست دوران بارداري رشد نمي کند.

جراحي ميکروتيا يک جراحي بازسازي گوش خارجي و کانال گوش است که اگر جراح قرار باشد از تکنيک پيوند غضروف دنده براي بازسازي گوش استفاده کند لازم است غضروف بيمار به اندازه کافي رشد کرده باشد در نتيجه سن 8 سال به بالا مناسب‌ترين سن براي جراحي گوش ميکروتيا است.

ديگر تکنيک‌هاي اتوپلاستي ميکروتيا استفاده از گرافت مدپور (Medpor) براي بازسازي گوش و پروتزهاي گوش متکي بر ايمپلنت هستند. گرافت مدپور گوش ساختارهاي پلي‌اتيلن از پيش‌ساخته هستند که نياز به غضروف دنده را از بين مي‌برند، بنابراين مي شود آن را از سن 5 سالگي هم انجام داد.

روش ديگر براي درمان ميکروتيا استفاده از پروتز گوش است که يک گوش مصنوعي است که شبيه گوش طبيعي ساخته مي شود و با استفاده از چسب در محل گوش چسبانده مي‌شود يا به وسيله سيستم ايمپلنت هاي فلزي جاسازي شده در استخوان ماستوئيد مهار مي شود.

 

گوش فنجاني چيست؟

گوش فنجاني جمع‌شده يا تاخورده (Cupping or Constricted Ear) يک حالت است که در آن گوش به صورت ناهموار و در قسمت هايي فشرده يا جمع‌شده‌ است. اين وضعيت معمولاً به دليل تکامل نامناسب غضروف گوش در دوران جنيني رخ مي دهد و ممکن است به در يک يا هر دو گوش اتفاق بيفتد.

گوش فنجاني جمع‌شده معمولاً با تغيير شکل و اصلاح ظاهر گوش از طريق جراحي قابل درمان است. جراحي به منظور ترميم شکل طبيعي گوش شامل تخليه مناطق جمع‌شده، آزادسازي بافت‌هاي فشرده، ايجاد تعادل و تناسب بين لبه‌ها و سطوح گوش و در صورت لزوم استفاده از غضروف مصنوعي يا غضروف از قسمت هاي ديگر بدن مي‌شود.

 

جراحي گوش اشتال چيست؟

جراحي گوش اشتال يا  گوش الفي يک روش جراحي پلاستيکي بري گوش هايي است که نوک تيزي دارند و به منظور تغيير شکل و اصلاح ظاهر گوش‌ها انجام مي شود. هدف اصلي اين جراحي، تغيير موقعيت گوش‌ها به گونه‌اي است که آنها از سر و صورت بيشتر خارج شوند و تناسب و تعادل بهتري با بقيه اجزاي صورت برقرار کنند.

در جراحي گوش اشتال، جراح معمولاً از تکنيک‌هاي مختلفي استفاده مي‌کند. اين تکنيک‌ها شامل شکل‌دهي مجدد غضروف گوش، تخليه و تنظيم بافت‌هاي اطراف گوش، تثبيت غضروف و ايجاد تعادل در اندازه و موقعيت گوش‌ها مي‌شوند.

زمان بهبودي و بازگشت به فعاليت‌هاي روزمره معمولاً کمتر از يک هفته است، اگرچه نياز به مراقبت‌هاي خاصي براي مدت زمان کوتاهي بعد از جراحي وجود دارد.

 

جراحي کريپتوتيا گوش چيست؟

جراحي کريپتوتيا (Cryptotia)نوعي جراحي پلاستيک است که به منظور اصلاح شکل نامناسب گوش به دليل بدفرمي گوش، که در آن بخشي از غضروف گوش زير پوست  سر پنهان شده است، به طوري که شکاف بين گوش و سر که محل قرارگيري دسته عينک است تقريباً وجود ندارد انجام مي شود.

جراحي کريپتوتيا هم با جراحي هم بدون جراحي امکان پذير است از روش هاي آن مي توان به  تکنيک قالب‌گيري و تکنيک فلپ پوستي (انتقال پوست) يا پيوند پوست براي خارج کردن ساختار غضروفي گوش از زير پوست سر نام برد

 

جراحي گوش هاي نامتقارن چيست؟

جراحي گوش هاي نامتقارن (Asymmetric Ear Surgery) يک روش جراحي پلاستيک است که به منظور اصلاح هماهنگي و عدم تقارن در شکل و اندازه گوش‌ها انجام مي شود. در اين حالت، گوش يک طرف بزرگتر يا کوچکتر، در موقعيت نامناسب‌تر يا با شکل نامناسبتري نسبت به گوش ديگر قرار دارد.

هدف اصلي جراحي گوش هاي نامتقارن، ايجاد توازن و تطابق بين گوش‌هاست تا ظاهر طبيعي و هماهنگي با ساير اجزاي صورت برقرار شود. اين جراحي ممکن است شامل تغيير اندازه، شکل و موقعيت گوش‌ها باشد.

 

جراحي زيبايي گوش

 

آيا اتوپلاستي بر شنوايي تأثير مي گذارد؟

اتوپلاستي معمولاً بر روي شکل و ظاهر گوش‌ها تأثير مي‌گذارد و بر شنوايي مستقيماً تأثير ندارد. هدف اصلي اين جراحي، اصلاح شکل و موقعيت گوش‌ها براي ايجاد تطابق و توازن با ساير اجزاي صورت است. البته گاهي با ايجاد کانال شنوايي که وجود نداشته و در صورت وجود گوش داخلي امکان بهبود شنوايي وجود دارد.

به طور کلي، گوش‌ها در شنوايي نقش مهمي دارند و جراحي تغيير شکل گوش‌ها تأثير مستقيم بر عملکرد شنوايي ندارد. با انجام جراحي اتوپلاستي، معمولاً تغييرات در شکل و موقعيت گوش‌ها انجام مي شود که بهبودي در ظاهر شما را به همراه دارد.

تاثير اتوپلاستي بر شنوايي بستگي به شرايط خاص هر فرد و نحوه انجام جراحي دارد. بهتر است با متخصص جراحي زيبايي خود در اين زمينه مشورت کنيد تا اطلاعات دقيق‌تري درباره وضعيت شما و تأثير احتمالي جراحي بر شنوايي خود کسب کنيد.

 

مراقبت هاي قبل از جراحي اتوپلاستي

در زير چند نکته مراقبتي قبل از جراحي اتوپلاستي را بررسي خواهيم کرد:

1. مشاوره با جراح: قبل از جراحي، ملاقات با جراح زيبايي براي مشاوره بسيار مهم است. در اين ملاقات، شما مي‌توانيد انتظارات خود را بيان کنيد و درباره جزئيات جراحي، نحوه آماده‌سازي قبل از جراحي و روند بهبودي بيشتر بدانيد.

2. بررسي و آزمايش هاي عمومي و تست‌هاي قبل از جراحي: جراح ممکن است شما را به تست‌هاي عمومي مانند آزمايش خون و آزمايش‌هاي قلبي ارجاع دهد تا از سلامت کلي شما مطمئن شود. اين تست‌ها به تشخيص هرگونه مشکل مزمن يا حساسيتي که ممکن است تأثيري بر جراحي داشته باشد، کمک مي‌کنند. همچنين تست شنوايي براي بررسي عملکرد شنوايي شما انجام مي شود.

3. قطع مصرف داروها: جراح شما ممکن است قبل از جراحي توصيه کند که مصرف برخي از داروها را قطع کنيد. به طور خاص، داروهايي که خون را رقيق مي‌کنند مثل آسپرين و برخي عوامل ضد التهاب غيراستروئيدي بايد قبل از جراحي متوقف شوند. همچنين، از مصرف سيگار، قليان و الکل قبل از جراحي خودداري کنيد.

 

براي گرفتن نوبت از دکتر مهدي غلامي کليک کنيد

 

4. آماده‌سازي روحي: جراحي تغيير شکل گوش ممکن است تأثير رواني داشته باشد. قبل از جراحي، با جراح خود در مورد انتظارات و احساسات خود صحبت کنيد. نگراني‌ها و پيش‌بيني‌ها را با جراح خود مطرح کنيد تا آماده‌تر و راحت‌تر به جراحي برويد.

5. بررسي رژيم غذايي و مصرف مايعات: جراح شما ممکن است توصيه کند که قبل از جراحي، رژيم غذايي سالم و متنوعي را رعايت کنيد و مصرف مايعات کافي داشته باشيد. اين کمک مي‌کند در حالت عمومي خوبي قبل از جراحي باشيد.

6. برنامه‌ريزي روزهاي پس از جراحي: اطمينان حاصل کنيد که برنامه‌ريزي دقيقي براي کمک به خود در روند بهبودي داشته باشيد.

7. پيشگيري از عفونت: جراح شما ممکن است قبل از جراحي توصيه‌هايي در مورد پيشگيري از عفونت بدهد. تمامي موارد و دستورات را به صورت دقيق انجام دهيد.

 

 

مراقبت هاي بعد از جراحي اتوپلاستي:

بسته به نوع مشکل در ناحيه گوش هاي شما اين مورد متفاوت است پس بهتر است از جراح زيبايي خود بعد عمل دستورات و قوانين لازم که نيازاست از آنها پيروي کنيد را دريافت کنيد.

 

پيشگيري از هماتوم (تجمع خون):

اغلب پس از جراحي هاي گوش امکان خونريزي و تجمع خون زيرپوست وجود دارد براي جلوگيري از اين عارضه اغلب پانسمان فشاري روي گوش بکار برده مي شود که بايد به مدت 48 الي 72 ساعت باقي بماند. همچنين پس از آن در صورت رويت هر گونه تجمع مايع يا خون اطراف پرتز يا غضروف کاشته شده زير پوست بلافاصله به جراح خود جهت تخليه کردن مايع جمع شده مراجعه کنيد.

 

هزينه‌ جراحي اتوپلاستي:

هزينه جراحي زيبايي گوش يا اتوپلاستي معمولاً به عوامل مختلفي بستگي دارد، از جمله مکان جراحي، تخصص و تجربه جراح، محل جغرافيايي و سطح اقتصادي منطقه، نوع جراحي و پيچيدگي مورد عمل، هزينه‌هاي بيمارستاني، بيمه و ديگر خدمات مرتبط با جراحي.

 

چگونه بهترين جراح زيبايي گوش را پيدا کنيم؟

با استفاده از شبکه هاي اجتماعي جراحان زيبايي و هم انديشي با بيماران قبلي اين جراحان و همين طور پرس و جو از بيماراني که عمل هاي مشابه شما را انجام داده اند مي توانيد بهترين جراح اتوپلاستي (جراحي زيبايي گوش) در مشهد را پيدا کنيد.

 

نويسنده : دکتر مهدي غلاميپست اخیر
گود شدن چشم بعد از بلفاروپلاستي و روش هاي درمان آن
گود شدن چشم بعد از بلفاروپلاستي و روش هاي درمان آن
١٤٠٣-٠٢-٠٣
خنديدن و گريه کردن بعد از جراحي بيني و عوارض آن
خنديدن و گريه کردن بعد از جراحي بيني و عوارض آن
١٤٠٣-٠١-٢٩
بهترين جراح شکاف کام در مشهد
بهترين جراح شکاف کام در مشهد
١٤٠٣-٠١-٢٠
بهترين جراح بوکال فت در مشهد
بهترين جراح بوکال فت در مشهد
١٤٠٣-٠١-١٥
بهترين جراح پروتز چانه در مشهد
بهترين جراح پروتز چانه در مشهد
١٤٠٣-٠١-٠٥
بیشتر ...