آنچه در این مقاله می‌‌خوانید
  • مدیر
  • ٢٦١ بازدید
  • ١٤٠٢-١٢-٠٥

بهترين دکتر ليفت شقيقه و ابرو در مشهد

 

دکتر مهدي غلامي با بيش از 15 سال سابقه ي کار بهترين متخصص ليفت شقيقه و ابرو در مشهد هستند

 

ليفت شقيقه و ابرو (Eyebrow and Forehead Lift) يک روش جراحي زيبايي براي بهبود فرم و موقعيت ابروها و صاف کردن و کشيدگي پوست پيشاني است. اين روش به منظور برطرف کردن چين و چروک‌هاي پيشاني، بالا بردن ابروها و ايجاد يک صورت جوان‌تر به کار مي‌رود. ليفت شقيقه را به دو روش باز و آندوسکوپيک (بسته) انجام مي شود.

 

در جراحي ليفت آندوسکوپيک شقيقه و ابرو، جراح ابتدا برش‌هاي کوچکي را در ناحيه ي پيشاني انجام مي‌دهد سپس پوست را از استخوان جمجه جدا کرده و عضلات پيشاني و ابرو را کشيده و تنظيم مي‌کند. در نهايت، پوست را مجدداً سر جاي خودش قرار مي‌دهد. ليفت اندوسکوپيک باعث افزايش طول پيشاني مي شود و براي افرادي که پيشاني بلندي دارند مناسب نيست.

 

براي گرفتن نوبت مشاوره ليفت ابرو و پيشاني از دکتر مهدي غلامي کليک کنيد

 

ليفت جراحي باز با برش وسيع تري در ناحيه خط رويش مو انجام مي شود و در بيماراني که پيشاني بلندي دارند يا استخوان پيشاني آنها نيازه به تراش دارد (پيشاني ناندرتال) مناسب تر است.

 

مزاياي ليفت شقيقه و ابرو شامل موارد زير مي‌شود:

 

- کاهش چين و چروک‌هاي پيشاني

- بالا بردن ابروها و بهبود تناسب آن‌ها با ساير قسمت‌هاي صورت

- بهبود ارتفاع پيشاني و ايجاد يک پيشاني صافتر و جوان‌تر

 

همانند هر جراحي ديگر، ليفت شقيقه و ابرو نيز ممکن است عوارضي مانند خونريزي، عفونت، تورم و آسيب به عصب‌ها و بافت‌ها به همراه داشته باشد. قبل از تصميم ‌گيري در مورد اين جراحي، بهتر است که با جراح زيبايي خود مشورت کنيد و اطلاعات کاملي در مورد مزايا، معايب، ريسک‌ها و زمان بهبودي بدست آوريد.

 

چه مدت زماني براي بهبودي پس از جراحي ليفت شقيقه و ابرو نياز است؟

 

زمان بهبودي پس از جراحي ليفت شقيقه و ابرو ممکن است بين ۱۰ الي ۱۴ روز در نظر گرفته شود، اما اين مدت زمان ممکن است بسته به عواملي مانند روش جراحي، ميزان تداخل در بافت‌ها، تجربه و مهارت جراح متغير باشد.

 

در طول اين مدت زمان، ممکن است شما با عوارض و علائمي مانند تورم، خونريزي، درد و احساس کشيدگي در ناحيه پيشاني روبرو شويد. درابتداي جراحي ممکن است ورم و کبودي را تجربه کنيد که در طي دوره ي نقاهت برطرف خواهد شد.

 

بهترين دکتر ليفت شقيقه و ابرو در مشهد

 

براي ديدن نمونه کارهاي بيشتر کليک کنيد

 

جراح زيبايي شما دستورات و راهنمايي‌هاي خاصي را در مورد مراقبت بعد از جراحي به شما خواهد داد که شامل استفاده از پانسمان، داروهاي تسکين‌دهنده درد، محدوديت در فعاليت‌هاي روزمره و دستورات مربوط به شستشو و مراقبت از ناحيه جراحي مي باشند.

 

بعد از ۱۰ تا ۱۴ روز، بيشتر اين علائم و عوارض بايد بهبود يابند و شما مي توانيد به طور کامل به فعاليت‌هاي روزمره خود بازگرديد. با اين حال، زمان کامل بهبودي و دستيابي به نتايج نهايي ممکن است تا چند هفته يا حتي چند ماه طول بکشد.

 

هميشه مهم است که پس از جراحي از دستورات جراح خود پيروي کنيد و در صورت بروز هرگونه نگراني يا علائم غيرعادي، به جراح خود اطلاع دهيد.

 

چه مواردي مي‌تواند به تاخير در بهبودي پس از جراحي ليفت شقيقه و ابرو منجر شود؟

 

1. عوامل فردي: مشکلات سلامت جسمي، مانند بيماري‌هاي مزمن، ديابت، عدم تغذيه مناسب و سيستم ايمني ضعيف مي‌تواند به تاخير در بهبودي منجر شوند.

 

2. نوع جراحي: اندازه ي برش‌ها، نوع بخيه هاي استفاده شده، تجربه و مهارت جراح مي‌تواند بر سرعت بهبودي تأثير بگذارد.

 

3. عوامل زيبايي و مراقبت: عدم رعايت دستورات پس از جراحي، عدم استفاده از پانسمان‌ها، عدم رعايت محدوديت در شستشو و مراقبت ناصحيح از ناحيه جراحي ممکن است به تاخير در بهبودي منجر شود.

 

4. عوارض و مشکلات: بعضي از عوارض مانند خونريزي، عفونت، التهاب، تورم طولاني ‌مدت و آسيب به عصب‌ها و بافت‌ها مي‌تواند به تاخير در بهبودي و بازيابي کامل منجر شود.

 

5. عوامل رواني: استرس، اضطراب و افسردگي مي‌تواند تأثير منفي بر فرايند بهبودي داشته باشد و زمان بيشتري براي بهبودي کامل نياز داشته باشد.

 

به همين دليل، مهم است که پيش از جراحي با پزشک خود در مورد همه جوانب جراحي و مراحل بهبودي صحبت کنيد و دستورات او را به دقت دنبال کنيد تا بهبودي بهينه را تجربه کنيد.

 

چگونه بهترين دکتر ليفت شقيقه و ابرو را در مشهد پيدا کنيم؟

 

براي پيدا کردن بهترين دکتر ليفت شقيقه و ابرو، مي‌توانيد از روش‌هاي زير استفاده کنيد:

 

بررسي شبکه هاي اجتماعي جراحان زيبايي

استفاده از تجربيات افرادي که ليفت شقيقه و ابرو انجام داده اند

گرفتن وقت مشاوره از جراحان زيبايي حاذق در مشهد

 

لازم به ذکر است که در انتخاب دکتر ليفت شقيقه و ابرو، بايد به مهارت‌ها و تجربه ‌ي دکتر، بازخوردهاي بيماران قبلي و محل مطب توجه کنيد. همچنين، مطمئن شويد که جراح شما از تجهيزات و فناوري‌هاي مدرن استفاده کند.

 

تفاوت هاي ليفت شقيقه و ليفت ابرو چيست؟

 

ليفت شقيقه (Temporal Lift) و ليفت ابرو (brow Lift) دو روش جراحي زيبايي هستند که براي بهبود شکل و موقعيت ابروها و رفع چين و چروک پيشاني استفاده مي‌شوند. اين دو روش در برخي جوانب مشابه هستند، اما تفاوت‌هايي نيز دارند.

 

ليفت شقيقه :

- هدف اصلي ليفت شقيقه، بهبود شکل و موقعيت و شقيقه‌ و گوشه ابرو است.

- در اين روش، بيماري که داراي پوست و بافت اضافي در منطقه گوشه ابرو و شقيقه باشد، آن قسمت را برش داده و پوست را به بالا جابجا مي‌کنند. اين عمل باعث بالا رفتن ابروها و بهبود شکل پيشاني مي‌شود.

- ليفت شقيقه معمولاً براي افرادي که علائم پيري شقيقه را دارند، مانند چين و چروک‌هاي عمودي در پيشاني، جايگزيني ابروها به موقعيت قبلي شان است.

 

براي ديدن نمونه ويدئوهاي ليفت پيشاني و شقيقه کليک کنيد

 

 

ليفت ابرو :

- هدف اصلي ليفت ابرو، بهبود موقعيت و شکل ابروها است.

- در اين روش براي افزايش ارتفاع ابروها، بافت‌هاي پوستي و عضلاني را به بالا جابجا مي‌کنند.

- ليفت ابرو عموماً براي افرادي که ابروهايشان به طور طبيعي پايين است و فاصله چشم و ابرو آنها کم است مناسب است.

 

در هر دو روش، هدف نهايي بهبود شکل و موقعيت ابروها و منطقه پيشاني است، اما فرق آن‌ها در محل برش پوستي و نحوه تغييرات ايجاد شده است.

 

چگونه متوجه شويم ليفت شقيقه براي ما مناسب است يا ليفت ابرو؟

 

1. هدف: بررسي کنيد که هدف شما بهبود شکل و موقعيت ابروها است يا شکل و موقعيت شقيقه‌ها، اگر هدف اصلي شما بهبود ابروها است، ليفت ابرو ممکن است مناسب باشد. اگر هدف شما بهبود شقيقه‌ها است، ليفت شقيقه مناسبتر است.

 

2. مشکلات موجود: بررسي کنيد که مشکلات شما چيست، آيا ابروهايتان به طور طبيعي پايين آمده يا کمبود ارتفاع دارند؟ در اين صورت، ليفت ابرو مي‌تواند مناسب باشد. يا آيا علائم پيري شقيقه و افتادگي پوست در گوشه چشم و ابرو را تجربه مي‌کنيد؟ در اين صورت، ليفت شقيقه ممکن است مناسب باشد.

 

3. روش‌هاي غيرجراحي: در نظر داشته باشيد که قبل از تصميم به جراحي، روش‌هاي غيرجراحي هم وجود دارند. ممکن است با استفاده از روش‌هاي غيرجراحي مانند بوتاکس يا فيلر، بتوانيد به نتايج مطلوب هر چند موقتي برسيد.

 

4. ترجيح شخصي: ترجيحات شخصي شما نيز مي‌تواند در انتخاب تأثيرگذار باشد. بررسي کنيد که شما با کدام روش احساس راحتي و اطمينان بيشتري داريد.

 

5. بررسي با جراح زيبايي: بهتر است با يک جراح متخصص مشورت کنيد. جراح مي‌تواند با بررسي وضعيت شما و شناخت دقيقتر از نيازهاي شما، بهترين روش را براي شما توصيه کند و پاسخگوي سوالات و ابهامات شما باشد.

 

در نهايت، براي انتخاب بين ليفت شقيقه و ليفت ابرو، بهتر است با توجه به هدف شما، مشکلات شما و مشورت با جراح زيبايي تصميم نهايي را بگيريد.

 

نويسنده : دکتر مهدي غلامي

 

براي گرفتن نوبت از دکتر مهدي غلامي کليک کنيدپست اخیر
گود شدن چشم بعد از بلفاروپلاستي و روش هاي درمان آن
گود شدن چشم بعد از بلفاروپلاستي و روش هاي درمان آن
١٤٠٣-٠٢-٠٣
خنديدن و گريه کردن بعد از جراحي بيني و عوارض آن
خنديدن و گريه کردن بعد از جراحي بيني و عوارض آن
١٤٠٣-٠١-٢٩
بهترين جراح شکاف کام در مشهد
بهترين جراح شکاف کام در مشهد
١٤٠٣-٠١-٢٠
بهترين جراح بوکال فت در مشهد
بهترين جراح بوکال فت در مشهد
١٤٠٣-٠١-١٥
بهترين جراح پروتز چانه در مشهد
بهترين جراح پروتز چانه در مشهد
١٤٠٣-٠١-٠٥
بیشتر ...