آنچه در این مقاله می‌‌خوانید
  • مدیر
  • ٧١ بازدید
  • ١٤٠٢-١١-٠٧

بهترين جراح چانه (جنيوپلاستي) در مشهد

 

دکتر مهدي غلامي با بيش از 15 سال سابقه کار در زمينه جراحي چانه (جنيوپلاستي) در مشهد هستند

 

جراحي چانه (جنيوپلاستي)  چيست؟

 

جراحي چانه، که به عنوان جنيوپلاستي نيز شناخته مي‌شود، يک روش جراحي زيبايي است که بهبود شکل و ظاهر چانه و صورت فرد را هدف قرار مي دهد . در اين جراحي، تغييراتي در استخوان‌ها و بافت‌هاي نرم چانه و فک ايجاد مي‌شود تا ظاهر صورت تغيير يابد.

 

براي گرفتن وقت از دکتر مهدي غلامي کليک کنيد

 

عمل جنيوپلاستي براي افرادي که از شکل نامناسب چانه و فک رنج مي‌برند يا نياز به تقويت و بهبود آن دارند، مناسب است. مشکلاتي مانند چانه ضعيف، چانه برجسته، چانه مسطح و چانه نامتقارن از جمله مواردي هستند که ممکن است با جنيوپلاستي بهبود يابند.

 

در جراحي چانه، ممکن است استفاده از مواد پروتزي مانند ايمپلنت چانه يا تزريق چربي بجاي جابجايي موقعيت استخوان چانه صورت گيرد. جنيوپلاستي مي‌تواند به تنهايي انجام شود يا در ترکيب با ساير جراحي‌هاي زيبايي صورت مانند جراحي بيني يا ليفت صورت انجام گردد.

 

جزئيات جراحي ممکن است متنوع باشد و ممکن است به صورت سفارشي بر اساس نيازها و آرزوهاي هر فرد تعيين شود. براي داشتن اطلاعات دقيق‌تر درباره جراحي چانه، بهتراست به جراح زيبايي فک و صورت براي مشاوره و ارزيابي مراجعه کنيد.

 

مزيت هاي جراحي چانه:

 

1. بهبود شکل و ظاهر صورت: يکي از مزيت‌هاي اصلي جنيوپلاستي، بهبود شکل و ظاهر چانه و صورت است. اين جراحي مي‌تواند چانه را تقويت کند، آن را برجسته‌تر يا کوچک‌تر کند، چانه مسطح را به شکل متناسب تر تغيير دهد و چانه نامتقارن را تعادل بخشد و به فرد امکان مي‌دهد تا شکل صورت خود را به تمايل خود تغيير دهد و از ظاهر جديد خود راضي باشد.

 

بهترين جراح چانه (جنيوپلاستي) در مشهد

 

براي ديدن نمونه کارهاي جراحي چانه دکتر مهدي غلامي کليک کنيد

 

2. افزايش اعتماد به نفس: با بهبود شکل و ظاهر چانه، افراد ممکن است اعتماد به نفس بيشتري پيدا کنند. اين مي‌تواند تأثيرات مثبتي بر روي روابط شخصي، شغلي و روحيه کلي فرد داشته باشد.

 

3. توازن صورت: چانه به عنوان يکي از عناصر مهم صورت، تأثير بسزايي بر تعادل و هماهنگي صورت دارد. با جراحي چانه، مي‌توان توازن صورت را بهبود بخشيد و نسبت‌هاي هندسي صورت را به شکل متناسب تري تغيير داد.

 

4. اصلاح خوروپف (snoring) : برخي افراد که اختلالات آپنه اسندادي خواب و خور و پف شبانه دارند گاها با جراحي جينيوپلاستي مشکل آنها برطرف مي شود. اين گزينه بخصوص از بررسي سنترال سفالوگرام بيمار توسط پزشک و رويت کمبود راه هوايي خلف زبان کاربرد دارد. طي اين پروسه با جلو آوردن استخوان چانه زبان نيز جلو آورده مي شود و راه هوايي بازتر شده و خروپف برطرف مي شود.

 

5. رفع عيوب و تغييرات ناشي از عوامل خارجي: جراحي چانه مي‌تواند عيوب و تغييراتي که ناشي از عوامل خارجي مانند ضربه‌ها، تصادفات يا عملکردهاي طبيعي مثل پيري است را بهبود بخشد.

 

6. جراحي نسبتاً غيرتهاجمي: برخلاف برخي جراحي‌هاي زيبايي صورت که نياز به جراحي بزرگتر و بازسازي عمده‌تري دارند، جراحي چانه معمولاً به صورت غيرتهاجمي و کمتر تهاجمي انجام مي‌شود. اين به معناي آن است که زمان بهبودي و بازگشت به فعاليت‌هاي روزمره براي بيمار کمتر و زمينه براي عوارض جانبي کمتر است.

 

براي ديدن نمونه کارهاي بيشتر کليک کنيد

 

مهم است بدانيد که هر جراحي همراه با مخاطرات و عوارض ممکن است. قبل از تصميم‌گيري در مورد جراحي چانه، بهتر است با يک جراح زيبايي مشورت کنيد و درمورد خاص خودتان اطلاعات دقيقتري درباره مزايا، مخاطرات و نتايج قابل انتظار جراحي چانه دريافت کنيد.

 

چه عوارضي ممکن است پس از جراحي چانه رخ دهد؟

 

پس از جراحي چانه (جنيوپلاستي)، بعضي از عوارض ممکن است رخ دهند. البته بايد توجه داشته باشيد که هر فرد ممکن است به طور متفاوتي به جراحي واکنش نشان دهد و عوارض ممکن است در هر فردي متفاوت باشد. برخي از عوارض محتمل عبارتند از:

 

1. تورم : پس از جراحي چانه، ممکن است در منطقه جراحي ورم رخ دهد. اين عارضه معمولاً موقتي است و در طي چند هفته بهبود مي‌يابد. تورم پس از جراحي اغلب تا روز پنجم صعودي و پس از آن نزولي است.

 

2. درد: ممکن است درد و ناراحتي در منطقه جراحي احساس شود. اين درد معمولاً با تجويز مسکن‌ها کنترل مي‌شود و به طور تدريجي بهبود مي‌يابد.

 

3. عفونت: عفونت در محل جراحي چانه نيز از عوارض نادر ولي ممکن است باشد. در صورتي که علائم عفونت مانند التهاب، تورم، درد يا ترشح غيرعادي مشاهده شود، بايد به جراح خود اطلاع دهيد. تداوم تورم پس از 5 روز يا بروز تورم در هفته هاي بعد از عمل ممکن است نشانگرعفونت باشد و بايد سريعتر به جراح فک و صورت خود مراجعه کنيد .

 

4. احتمال خونريزي: در برخي موارد، ممکن است خونريزي پس از جراحي رخ دهد. اگر خونريزي شديد يا طولاني مدتي داشته باشيد، بايد به جراح خود اطلاع دهيد.

 

5. عوارض بيهوشي: جنيوپلاستي معمولاً تحت بيهوشي عمومي انجام مي‌شود و عوارض مربوط به بيهوشي ممکن است شامل تهوع، استفراغ، خواب آلودگي و اختلالات تنفسي باشد. اين عوارض اغلب موقتي است و نبايد طولاني مدت ادامه يابد.

مهم است که با جراح زيبايي مشورت کنيد و در مورد عوارض محتمل مرتبط با جراحي چانه سوال کنيد. جراح شما مي‌تواند به شما راهنمايي کند و اطلاعات دقيقتري درباره عوارض خاصي که در شرايط شما ممکن است رخ دهد، ارائه دهد.

 

ويژگي هاي بهترين جراح چانه (جنيوپلاستي) در مشهد

 

1. تخصص و مهارت: جراح بايد مجوز و تخصص در زمينه جراحي زيبايي چانه داشته باشد و بايد آموزش ديده و تجربه کافي در انجام اين نوع جراحي‌ها داشته باشد. بررسي مدارک تحصيلي، گواهينامه‌ها و تجربه‌هاي قبلي جراح مي‌تواند به شما کمک کند تا از تخصص و مهارت آن فرد اطمينان حاصل کنيد. جراحان فک و صورت قابل اعتماد ترين افراد براي اين عمل هستند.

2. تجربه: بررسي تجربه جراح در انجام جراحي چانه مهم است. مطالعه در مورد تعداد جراحي‌هاي مشابهي که جراح انجام داده است و نتايج آن‌ها مي‌تواند به شما اطلاعات مفيدي درباره تجربه و تخصص جراح بدهد.

3. نمونه‌هاي قبل و بعد از جراحي: مشاهده نمونه‌هاي قبل و بعد از جراحي چانه انجام شده توسط جراح مورد نظر مي‌تواند به شما ايده‌اي دقيق‌تر از توانايي و سبک کار او بدهد. بررسي گالري عکس‌ها در شبکه هاي اجتماعي جراح و مشاهده نتايج واقعي در بيماران قبلي مي‌تواند به شما کمک کند تا تصميم بهتري بگيريد.

4. ارتباط و صبر: ارتباط مؤثر و صبر جراح با بيماران بسيار مهم است. يک جراح خوب بايد به شما گوش داده، سوالات شما را پاسخ دهد و از شما انتظارات و ترس‌هايتان را بپرسد. همچنين، صبور بودن در توضيح جزئيات جراحي، روش‌هاي بيهوشي و عوارض ممکن نشان از تعالي جراح است.

 

مطمئن شويد که پيش از انجام جراحي، با جراح ملاقات کرده و به طور کامل در مورد نحوه انجام جراحي، انتظارات و عوارض ممکن بحث کنيد. همچنين مهم است که با جراح مشورت کنيد و تمام سوالات و نگراني‌هاي خود را به او بگوييد. جراح شما بايد اطلاعات کاملي در مورد جراحي چانه، روش‌هاي بيهوشي، عوارض ممکن و نحوه مراقبت‌هاي بعد از جراحي را به شما ارائه دهد.

 

هزينه جراحي چانه (جنيوپلاستي) در مشهد

 

هزينه جراحي چانه (جنيوپلاستي) ممکن است بسته به عوامل مختلفي متفاوت باشد، از جمله مکان جغرافيايي، تخصص جراح، سطح پيچيدگي جراحي، مراکز درماني و سطح خدماتي که ارائه مي‌دهند. همچنين، هزينه ها مي‌توانند شامل هزينه‌هاي قبل و بعد از جراحي نظير مشاوره‌ها، تست‌هاي قبل از عمل، هزينه بيهوشي، هزينه بستري در بيمارستان و داروها باشند.

 

 

به طور کلي، هزينه جراحي چانه مي‌تواند در دامنه  قيمت‌هاي مختلفي قرار بگيرد. با اين حال، براي مشخص کردن هزينه دقيق جراحي چانه، بهتر است با جراح زيبايي مشورت کنيد. او مي‌تواند بر اساس شرايط شما، تخميني از هزينه را ارائه دهد.

 

چه افرادي کانديد جراحي چانه (جنيوپلاستي) هستند:

 

جراحي چانه يا جنيوپلاستي معمولاً براي افرادي توصيه مي‌شود که از شکل و اندازه چانه خود ناراضي هستند و ميخواهند آن را تغيير دهند. افراد زير مي‌توانند کانديداي جراحي چانه باشند:

 

1. افرادي که چانه‌هاي ضعيف و کوچکي دارند: برخي افراد به دليل عوامل ژنتيکي يا ترکيب استخواني، چانه‌هايي کوچک و ضعيف دارند. جراحي چانه مي‌تواند به آنها کمک کند تا چانه‌هاي قوي‌تر و متعادل‌تري داشته باشند.

 

2. افرادي که چانه‌هاي بزرگ و بيش از حد بيرون آمده دارند (چانه جادوگري): برخي افراد ممکن است چانه‌هاي بزرگي داشته باشند که ظاهر صورت را نامتعادل کند. جراحي چانه مي‌تواند با عقب و گاها بالا بردن چانه، تعادل را به صورت بازگرداند.

 

3. افرادي که تعادل ناقص در چانه دارند: در برخي از موارد، چانه به صورت ناقص رشد مي کند. جراحي چانه مي‌تواند شکل و تعادل صورت را بهبود ببخشد. مثال اين نقص، افزايش ارتفاع عمودي صورت و ايجاد صورت دراز و کشيده است. در اين افراد مي توان تا 1 سانتي متر از ارتفاع صورت را با عمل راينوپلاستي کاهش داد.

 

4. افرادي که صورتشان به دليل تغييرات سني يا صدمات فيزيکي تغيير کرده است: در برخي موارد، صورت ممکن است به علت پيري، آسيب يا تغييرات ديگر، شکل خود را از دست دهد. جراحي چانه مي‌تواند به افراد کمک کند تا صورت خود را جوان‌تر و متعادل‌تر نگه دارند.

5. افرادي که مشکلات آپنه انسدادي خواب دارند : در برخي موارد آپنه انسدادي خواب و خوروپف شبانه در صورتيکه در گرافي لترال سفالومتري کاهش راه هوايي تاييد شود با عمل جنيوپلاستي بهبود خواهد يافت.

 

همچنين، مهم است که افرادي که به جراحي چانه علاقه‌مند هستند، در وضعيت سلامتي عمومي خوبي باشند و توقعات و انتظارات واقع‌بينانه‌اي داشته باشند. قبل از تصميم‌گيري در مورد جراحي چانه، بهتر است با يک جراح زيبايي مشورت کنيد تا وضعيت شما را ارزيابي کند و بهترين راهکار را براي شما مشخص کند.

 

نويسنده: دکتر مهدي غلامي

 پست اخیر
بهترين دکتر ليفت شقيقه و ابرو در مشهد
بهترين دکتر ليفت شقيقه و ابرو در مشهد
١٤٠٢-١٢-٠٥
بيماري رينوفيما چيست؟
بيماري رينوفيما چيست؟
١٤٠٢-١١-٢٣
بهترين جراح سينوس ليفت مشهد
بهترين جراح سينوس ليفت مشهد
١٤٠٢-١١-١٦
بهترين جراح چانه (جنيوپلاستي) در مشهد
بهترين جراح چانه (جنيوپلاستي) در مشهد
١٤٠٢-١١-٠٧
بهترين متخصص ايمپلنت در مشهد
بهترين متخصص ايمپلنت در مشهد
١٤٠٢-١٠-٢٥
بیشتر ...